Adalet Bakanlığı Noter Alımı 3 Şehir İş İlanları

Adalet Bakanlığı Noter Alımı 3 Şehir İş İlanları

Adalet Bakanlığı noter alımı için resmi gazete ilanı yayınladı. Resmi gazete iş ilanları ile 3 şehir alım yapacağını duyurdu. Başvuruları UYAP üzerinden nasıl alınacağı adayların erişimine sunuldu.

Adalet Bakanlığı noter alımı iş ilanları Resmi Gazete yayını ile duyuruldu. Alımı yapacak şehirlere Türkiye genelinden başvuru kabul edilecektir. Ankara, Denizli ve Osmaniye şehir listesi olarak açıklanmıştır.

Aşağıda 2021 yılı gayri safi gelirleri ve isimleri yazılı olan noterliklerden birinci sınıf Denizli Üçüncü Noterliği 06 Nisan 2022 tarihinde, Ankara Otuz üçüncü Noterliği 15 Nisan 2022 tarihinde ve Osmaniye Birinci Noterliği 14 Nisan 2022 tarihinde yaş tahdidi nedeniyle kadrosu açılacaktır.

1512 sayılı Noterlik Kanununun 22 ve müteakip maddeleri gereğince BİRİNCİ SINIF ve İKİNCİ SINIF NOTERLERDEN bu noterliklere atanmaya istekli olanların ilan tarihinden itibaren bir ay içinde Bakanlığa www.vatandas.uyap.gov.tr adresinde yer alan başvuru ekranından güvenli elektronik imza, e-Devlet şifresi veya mobil imza ile başvurmaları gerekmektedir.

Atamalar, başvuru ve vazgeçme taleplerinin elektronik ortamda alınarak sisteme işlenmesi sonucu elektronik ortamda gerçekleştirileceğinden fiziken yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Elektronik ortamda başvuru için başvuru kılavuzlarına, www.higm.adalet.gov.tr adresinden ulaşılabilecektir. Başvurularda UYAP kayıtları esas alınacaktır.

adalet-bakanligi-kamu-personel-alimi.jpg

Keyfiyet Noterlik Kanununun 22 nci maddesinin ikinci fıkrası uyarınca ilan olunur.

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.