Adalet Bakanlığı CTE 626 Kamu Personel Alımı Duyurusu

Adalet Bakanlığı CTE 626 Kamu Personel Alımı Duyurusu

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü (CTE), kurumu tarafından geçtiğimiz günler 626 kamu personel alımı başvuruları tamamlanmıştı. Farklı kadro ve pozisyonlarda yapılacak olan alım için sözlü sınav sonuçları açıklandı.

Adalet Bakanlığı İş İlanları

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü (CTE), kendi bünyesinde istihdam etmek üzere 626 kamu personel alımı yapıldı. Kurumun resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamaya göre, sözlü sınav sonuçları açıklanmıştır. Konuya ilişkin sözlü sınavda başarılı olan adaylardan istenen belgeler ve detayları kamupersonelialim.com yazar ekibi olarak haberimizin içerisinde sunulmuştur.

Kamu Memur Alımı Kontenjan ve Unvan Bilgisi Neydi?

Kamu kurumu bünyesinde istihdam edilmek üzere; 463 kişi psikolog, 78 kişi sosyal çalışmacı, 3 kişi fizyoterapist, 60 kişi öğretmen, 5 kişi diyetisyen, 2 kişi veteriner hekim, 4 kişi gıda mühendisi, 2 kişi inşaat mühendisi, 2 kişi makine mühendisi ve 4 kişi ziraat mühendisi alımı yapılacaktır. 626 personel alım kontenjanına 23 bin 265 aday başvuruda bulunmuştur.

Başvuru yapan adayların müracaatlarının incelenmesi sonucunda her pozisyon için ayrı ayrı olmak üzere 2023 yılında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından P – 3 puan türünde, puan üstünlüğü esas alınarak en yüksek puandan başlanmak kaydı ile en düşük puana kadar ilan edilen kontenjan sayısının 3 katı kadar aday sözlü sınava katılmaya hak kazanmıştır. Bu kapsamda 626 kamu personel alım ilanı için 1.880 aday sözlü sınava katılmıştır.

Adalet Bakanlığı Personel Alımı Sözlü Sınav Sonuçları Açıklandı

3 Temmuz 2023 ve 5 Eylül 2023 tarihleri arasında kurum tarafından sınava katılmaya hak kazanan adaylar için sözlü sınavlar tamamlanmıştır. Adaylar 27 Eylül 2023 tarihi itibari ile kamu kurumunun resmi internet sitesi üzerinden sınav sonuçlarına ve detaylarına ulaşabileceklerdir.

Sınavda başarılı olan adaylar, 11 Ekim 2023 tarihine kadar istenilen belgeleri Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Hacı Bayram Mahallesi Agâh Efendi Caddesi No:12/1 Altındağ/ANKARA adresine şahsen veya posta yolu ile teslim etmeleri gerekmektedir.

Sonuç Sorgulama Ekranına Ulaşmak ve Detaylı Bilgi Edinmek için Tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.