Adalet Bakanlığı açıkladı “yazılı ve sözlü sınavlar ertelendi”

Adalet Bakanlığı açıkladı “yazılı ve sözlü sınavlar ertelendi”

Adalet Bakanlığı son açıklaması ile bakanlık bünyesinde yapılacak bütün sınavlar ertelendi. Hakim ve Savcı Adaylığı, İcra Müdür ve Müdür Yardımcılığı, Bakanlık Taşra Teşkilatı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği mülakatları ileri tarihe alınacak.

Adalet Bakanlığı tarafından son dakika yapılan açıklama ile Bakanlık bünyesinde düzenlenen ve düzenlenecek yazılı ve sözlü sınavlarının tamamı ertelendi.

Açıklamada Adalet Bakanlığı, salgın sürecine yönelik alınan yeni tedbirler kapsamında 30 Nisan ile 17 Mayıs tarihleri arasında yapılacak sınav ve mülakatları ileri bir tarihte yapılacağı,

Açıklamaya göre 30 Nisan ile 17 Mayıs tarihleri arasında yapılacak olan Hakim ve Savcı Adaylığı, İcra Müdür ve Müdür Yardımcılığı, Bakanlık Taşra Teşkilatı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği mülakatları daha sonra ilan edilecek tarihlerde yapılacak,

Merkez ve Taşra Teşkilatı ile Ceza ve İnfaz Kurumları sürekli işçi ve sözleşmeli personel alımına ilişkin boy-kilo ölçümü ile uygulamalı ve sözlü sınavlarının tarihlerinin de daha sonra ilan edileceği bildirildi.

Ayrıca Anadolu Üniversitesi tarafından gerçekleştirilecek olan 2021 Adalet Bakanlığı Uzlaştırmacı Sınavı 30 Mayıs 2021 tarihine ertelendi.

adalet-tweet.jpg

Kaynak:kamupersonelialim

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.