81 Şehir Kütüphanesi Memur Alımı Yapacak. Bakan Açıkladı

81 Şehir Kütüphanesi Memur Alımı Yapacak. Bakan Açıkladı

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy katıldığı canlı yayında 81 kütüphanesi memur alımı yapacağını duyurdu. Bakan "Cumhurbaşkanlığı Strateji Başkanlığı bize sözlü onay verdi.” açıklamalarında bulundu.

24 TV’de Zeynep Türkoğlu’nun sunduğu 24 Özel programına konuk olan Bakan, 24 TV yayın yönetmeni Murat Çiçek, Akşam Gazetesi Yayın Yönetmeni Mustafa Kartoğlu ve Yazar Bedir Acar’ın canlı yayında sordukları soruları yanıtladı. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy katıldığı programda Turizm Geliştirme Ajansı hakkında bilgi verirken 81 şehir kütüphanesi memur alımı yapacaklarını açıkladı. Açıklamaya göre Kültür ve Turizm Bakanlığı alımı gerçekleştirecek.

İşte açıklaması;

"Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı bize sözlü onay verdi. Kütüphanelerle ilgili iyi bir kadro alımı yapacağız.”

“Kişi başı turizm gelirinde 2023 hedefimizde 900 doları geçmek var. 2018 itibariyle aldığımız kararlarla 'turizm bizim için artık bir stratejik sektör ve level atlayacağız' dedik. Rakip olarak Yunanistan'ı, İspanya'yı, şehir turizminde Fransa'yı, İtalya'yı görüyorduk ve turizmde lig atladık. Gelirlerimizi arttıracağız, nitelikli turiste konsantre olacağız ve kişi başı geliri de yükselteceğiz.

Bununla ilgili çalışmalar çok olumlu gidiyor. 2018'de kişi başı gelirimiz 647 dolardı, 2021'de 834 dolar oldu. Hızlı bir ivme yakaladık. İnşallah kişi başı turizm gelirinde 2023 hedefimizde 900 doları geçmek var.”

“Bizim en büyük silahlarımızdan biri, Güvenli Turizm Sertifikasını Türk turizm sektörünün hayatına geçirmek ve dünyaya örnek olmak.”

"Turizm Geliştirme Ajansı'nın kadroları tamamen profesyonel yöneticiler ve uzmanlardan oluşuyor. Hayatımızdaki iletişim yöntemleri değişti 10-15 yıl önceki iletişim metotları artık kullanılmıyor." açıklamalarında bulundu.

Kütüphaneci alımı ilanını anlık olarak sunacağımız üzere aşağıda verilen cep uygulamamızı indirin.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.