81 İlde İŞKUR TYP Personel Alımı Neden Yayınlanmadı

81 İlde İŞKUR TYP Personel Alımı Neden Yayınlanmadı

Türkiye genelinde İŞKUR TYP personel alımı 2021 başvuruları için adaylar sabırsızlıkla bekliyor. Normalleşme süreci ile yayınlanması beklenen ilanların nedn yayınlanmadığını adaylar merak ediyor.

81 İlde İŞKUR TYP personel alımı 2021 yılı iş başvuruları alınmaya ne zaman başlanacak diye adaylar merakla bekliyor. Türkiye genelinde milyonlarca kişi bu iş alımlarını beklemekteydi. İŞKUR TYP personel alımları ile ilgili detaylar haberimizde yer almaktadır.

İş Başvuru Koşulları Neler

Türkiye genelinde İŞKUR TYP personel alımı başvuruları için bazı koşullar bulunmaktadır. Bu koşullar sırası ile haberimizde;

• 18 yaşını doldurması gerek,

• İŞKUR'a kayıtlı işsiz olması gerek,

• SGK'dan herhangi bir gelir aylığı, emekli aylığı veya malul aylığı almaması gerek.

İşe başvuracakların eğitim koşullarında herhangi bir mezuniyet koşulu istenmeyecek ve aranmayacaktır. Herhangi bir eğitime devam etmekte olan adaylar bu iş ilanlarına başvuru yapamayacaklar. Örgün eğitim haricinde açıköğretim ve lise, üniversite okumakta olan öğrenciler puanlara göre başvuru yapabilirler.

Önceleri toplum yararına programı kapsamında görev yaparken hata ve kusurları sebebi ile çıkarma tutulmamış olmalı istenmektedir. 2019 ve 2020 eğitim döneminde güvenlik görevlisi olarak çalışmış TYP çalışanlarının 2020 ve 2021 eğitim ve öğretim döneminde başvuru yapabilirler.

Başvurular Nasıl Yapılır?

İŞKUR’un web sitesinden veya en yakın olan İŞKUR İl Müdürlüğü’nde sisteme üye olunması ve kendine hangi iş uygunsa başvuru yapabilirler. İş arayan vatandaşlar İŞKUR'un web sitesine özgeçmişlerini kayıt yaptıktan sonra kişisel bilgileri ile eşleşen uyumlu olan iş ilanlarına direk ulaşabilirler.

Yurtdışı ve yurtiçi iş ilanları araya gelmektedirler. İşverenler ile direk temasa geçebilirler. Yeni yayınlanmış olan yasaklar ve kısıtlamaların sona ermesi ile beraber yayınlanması beklenmektedir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum