700 Bin Sözleşmeli Kadro İçin Tarih Belli Oldu! Erdoğan Açıklıyor

700 Bin Sözleşmeli Kadro İçin Tarih Belli Oldu! Erdoğan Açıklıyor

Kamu kurumlarında çalışan ortalama 700 bin sözleşmeli personeller için kadro tarihi belli oldu. Bakan açıkladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan her an açıklamasını yapacak. 700 bin kadro için geri sayım başlatıldı.

Sözleşmeli İçin Son Döngüye Girildi

Kamu, kurum ve kuruluşlarının merkez ve taşra teşkilatları ile kurumlara bağlı döner sermayeli kuruluşlarda, 657 sayılı Yasa’nın 4. Maddesinin b bendine göre sözleşmeli personel olarak çalışanlar kadro sahibi olacak. İl özel idaresi, belediye ve bağlı kurumlar ile mahalli idare birliklerinde 03.07.2005 tarihli 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 49. Maddesinin 3. Fıkrası çerçevesinde kadro düzenlemesi yapılacak.

Gündemde olan 700 bin sözleşmeli için kadro tarihleri belli olmaya başladı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin sözleşmeli personeller için merakla açıklamayı beklediği haber için bazı açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Duyuru Yapacak!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ortalama 700 bin sözleşmeli personel için ortadan kaldıracak düzenleme değişikliğini 28 Kasım 2022 tarihi yani pazartesi günü belli olacak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kamudaki sözleşmeli personel düzenlemesi 28 Kasım 2022 Pazartesi günü açıklayacak.” Dedi.

Bakan Bütçe Görüşmesinde Açıkladı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, 2023 yılı bütçe konferansında sözleşmeli kadro için açıklamalar yaptı. Kasım ayı içerisinde çalışmaların tamamlanacağını söyleyerek “Sözleşmeli memurları bu ayın içinde kadrolu hale getireceğiz. Çalışmayı tamamladık.” İfadelerine yer verdi.

Yapılan açıklamalara göre 31 Aralık 2022 tarihine kadar sözleşmeli pozisyonunda çalışanlar ve hak kazananlar 4/A’lı olarak kadroya alınacak.

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

İnstagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.