2500 Polis Alımı Başvuruları Başladı (Şartlar Neler)

2500 Polis Alımı Başvuruları Başladı (Şartlar Neler)

Polis alımı başvuru şartları 2021 senesi için İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından açıklandı. Adaylar için başvuruları başladı. Kimler polis alımına başvuru yapacağı detayları haberimizde verildi.

Polis alımı başvuru şartları PMYO giriş sınavını bekleyen birçok aday için önem taşıyor. Yapılan kurum açıklamasında toplam 2 bin 500 polis adayı başvuruda bulunacak. Toplam kişi sayısından 500’ü kadın adaylar 2000’i de erkek adaylar için geçerli olacak…

Polis Alımı Başvuru Zamanı

EGM 2021 PMYO giriş sınavı için son başvuru tarihini 27 Ağustos 2021 olarak açıkladı. Başvuruların ilk başlangıcı ise 13 Ağustos 2021 tarihinde  e-devlet şifreleriyle giriş yapılması gerektiği belirtildi.

Polis Akademisi Başkanlığı, sınavlarda başarı kazanan adayların polis memuru olarak atamalarının gerçekleşeceğini resmi olarak açıkladı.

Polis Alımı Başvuru Şartları

Polis alımı başvuru şartları genel ve özel koşullara ek fiziksel yeterlilik açısından da dikkate alınıyor:

• Türkiye Cumhuriyeti kimliğinin olması ve 18 yaşını doldurmuş olmak,26 yaşından gün almamış olmak.

• 1 Ocak 1996 ve 01 Ekim 2003 tarihleri arasında doğmuş olmak.

• Lise ve dengi bir okulu bitirmiş olmak.

• ÖSYM 2021 TYT puan türünden minimum 250 almak, şehit ve vazife malulü durumlarındaki başvuru yapanlarda bu taban puanı 200’dür. Kurum bünyesinde çalışan veya kurumdan emekli olanlar bu kapsama alınmamaktadır.

• Kadın adaylar için en az 162 cm erkekler için en az 167 cm boyundan kısa olmamak.

• Beden kitle indeksinin 18-27 arasında olması.

• Sağlık Şartları Yönetmeliği’nce belirtilen şartları yerine getirmiş olmak, görevi yerine getirmek için bir engel olmaması.

• Adayın kendisi ya da evliyse eşinin fuhuş, bekleyicilik gibi fiillerde bulunmaması genel edep kurallarına uygun yaşam tarzını benimsemek.

• Kumar, uyuşturucu veya uyarıcı madde vs. kullanmamak vs. polis alımları yapılırken dikkat edilmesi gereken koşullardandır.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum