24 Şehir İŞKUR Memur ve Kamu Personeli Alımı Başvuruları Başladı

24 Şehir İŞKUR Memur ve Kamu Personeli Alımı Başvuruları Başladı

24 şehir personel alımı İŞKUR başvuruları başladı. İŞKUR MEK yeni ilanları yayınlandı. En az ilkokul mezunu adaylar başvuru yapabilir. Şehir listesi ve branşlar bazda liste haberde sunuldu. İŞKUR başvuru ekranı haberin devamına ilave edildi.

24 şehir kamu personel alımı ve memur alımı başvuru ekranı açıldı. Şehir listesi ve branşları haberde verildi. İŞKUR personel alımı başvuru ekranı sayfa sonuna ilave edildi.

24 Şehir Listesi

Adana, Ordu, Zonguldak, Mardin, Malatya, Sinop, Erzincan, Edirne, Muş, Şırnak, Denizli, İstanbul, Gümüşhane, Kahramanmaraş, Kütahya, Batman, Van, Aydın, Sivas, Manisa, Antalya, Eskişehir, Rize ve Zonguldak şehirleri alım yapacak.

İlanda Hangi Branşlar Bulunuyor?

Aşçı yardımcısı, bilişim uzmanı, tren makinisti, elektrikçi, ön muhasebeci, çocuk bakım elemanı, kaynakçı, öz bakım destek elemanı, elektrik pano elemanı, müşteri hizmetleri görevlisi ve minyatürcü alımı olarak yapılacak.

Mesleki Eğitim Kursları Açılımı

Türkiye İş Kurumu tarafından istihdamın korunmasına ve artırılmasına, işsizlerin mesleki niteliklerinin geliştirilmesine, işsizliğin azaltılmasına ve özel politika gerektiren kişi ve grupların işgücü piyasasına kazandırılmasına yardımcı olmak amacıyla düzenlenen mesleki eğitim kursları; mesleği olmayan vatandaşlara meslek öğretmek, mesleği olan vatandaşların nitelikleri geliştirmek ve mesleği olup iş bulamayan vatandaşların istihdam garantili kurslar aracılığıyla istihdam edilmesini sağlamak amacıyla düzenlenmektedir.

Türkiye İş Kurumu tarafından sunulan mesleki eğitim kurslarından yararlanmak isteyen vatandaşlara Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlükleri/ Hizmet Merkezlerinde görev yapan iş ve meslek danışmanları tarafından danışmanlık hizmeti verilmekte ve mesleki eğitim kursların katılmak isteyen vatandaşlar kendilerine en uygun kurslara katılma imkanına sahip olmaktadır.

Mesleki Eğitim Kurslarından Yararlanma Şartları

1. Kuruma kayıtlı işsiz olmak,

2. 15 yaşını tamamlamış olmak,

3. Mesleğin gereklerine uygun olarak belirlenen özel şartlara sahip olmak,

4. Kurumca aynı meslekte düzenlenen kursu tamamlamamış olmak,

5. İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmak,

6. Emekli olmamak,

7. Kurslara katılmama yönünde yaptırım uygulanmıyor olmak.

Belirtilen şartları sağlayan ve kursa devam etmelerine engel durumları bulunmayan yükseköğretim ve açık öğretim öğrencileri de kurslara katılabilmektedirler.

Yükseköğretim ve açık öğretimdeki öğrenciler, tarımsal faaliyette bulunanlar, isteğe bağlı sigortalı sayılanlar, sosyal yardım, engelli maaşı ile dul ve yetim aylığı alanlar da mesleki eğitim kurslarından yararlanabilmektedir.

Mesleki Eğitim Kurslarının Süresi

Mesleki eğitim kursları; günlük en az beş en fazla sekiz saat ve haftada altı günü geçmemek üzere en az otuz en fazla kırk saat düzenlenmektedir. Mesleki eğitim kurslarının toplam süresi yüz altmış fiili günü geçmemektedir.

Meslekli Eğitim Kurslarında Karşılanabilecek Giderler

Mesleki eğitim kurslarına katılan vatandaşlara, kurslara fiilen katıldıkları gün üzerinden;

1. Sanayi sektöründeki mesleklerde düzenlenen istihdam garantili mesleki eğitim kurslarına katılanlara günlük 70 TL zaruri gider ödemesi,

2. Geleneksel mesleklerde mesleki eğitim kurslarına katılanlara günlük 45 TL zaruri gider ödemesi,

3. İstihdam garantisiz mesleki eğitim kurslarına katılanlara günlük 35 TL zaruri gider ödemesi,

4. İşte Anne Projesi kapsamında 0-15 yaş arasında çocuğu olan ve İş Kulübü avantajlarından faydalanan ve akabinde istihdam garantili mesleki eğitim kurslarına katılan kadınlara günlük 110 TL zaruri gider ödemesi,

5. Sanayi sektöründeki mesleklerde düzenlenen istihdam garantili mesleki eğitim kurslarına katılan kadınların bakmakla yükümlü oldukları 2-5 yaş arası çocukları için aylık 400 TL bakım desteği ödemesi,

6. Genel sağlık sigortası primi,

7. İş kazası ve meslek hastalığı sigortası primi Kurum tarafından mesleki eğitim kursu süresince karşılanmaktadır.

İŞKUR MEK Personel Alımı Başvuru adresi

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum