203 Müze Görevlisi ve Kamu Personeli Alımı Milli Saraylar İş İlanları

203 Müze Görevlisi ve Kamu Personeli Alımı Milli Saraylar İş İlanları

Kamu personeli alımı ve müze görevlisi alımı 203 Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı yapıyor. En az lise mezunu olan adaylar bu iş ilanları başvurusunu yapabilecek. Başvuruları 15-24 Aralık 2021 tarihleri arasında yapılacak.

Kamu personeli alımı ve müze görevlisi alımı 203 kişi başvuruları başladı. Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı iş ilanları başvurusu 15-24 Aralık 2021 tarihlerinde alınacak. Başvuru yapacaklar en az lise mezunu olacak. Kılavuz içerisinde verilen 3 tablonun tamamını inceleme sonucuna göre başvuru yapmanız önem arz ediyor. Lise, önlisans ve lisans mezunları başvuru yapabilir.

Memur Alımı Başvuru Genel Şartları
18 yaşını tamamlamış olmak. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaya hak kazanmamış olmak. Herhangi bir kamu kurumunda çalışmakta iken görevden veya meslekten ihraç edilmemiş olmak.

Askerlik durumu bakımından; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. Adaylar, Başkanlık tarafından ilan edilen sözleşmeli personel ve işçi pozisyonlarından yalnızca birine müracaatta bulunabilecektir.

657 sayılı Kanunun 4/B maddesi kapsamında sözleşmeli personel pozisyonunda görev yapmakta iken, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 1 inci maddesinde belirtilen istisnalar hariç olmak üzere hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmesinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshetmesi halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kamu kurum ve kuruluşlarının sözleşmeli personel pozisyonlarında yeniden istihdam edilemez.

ÖSYM tarafından 2020 ve 2021 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından lisans mezunları için KPSSP(3), ön lisans mezunları için KPSSP(93), ve ortaöğretim mezunları için KPSS (94) puan türünden 60 (altmış) ve üzerinden KPSS puanı almış olmak.

Tekniker (El Dekoru), Tekniker (Seramik Model Kalıp), Diğer Teknik Hizmet Personeli (El Dekoru) ve Destek Personeli (Şoför) pozisyonları için KPSS puan şartı aranmaz.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.