2024-1 Adalet Bakanlığı 229 Kamu Personel Alım Tercih Kılavuzu

2024-1 Adalet Bakanlığı 229 Kamu Personel Alım Tercih Kılavuzu

2024-1 Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu 229 kamu personel alım tercih kılavuzu yayınlayarak başvuruları alıyor. Adalet Bakanlığı sözleşmeli personel alımı branşları ve tercihlerin nasıl alınacağına dair bilgiler paylaşıldı.

2024-1 Adalet Bakanlığı 229 Kamu Personel Alım Kılavuzu!

Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu Lise, Önlisans ve Lisans mezunu adaylar arasından başvuruları alıyor. İKM ilanı bekleyenler bu ilanın içerisinde kadro bulunuyor. Adaylar nasıl tercihte bulunacağı bilgileri erişime açıldı.

Devlet Personel Alımı Branş Listesi

İnfaz koruma memuru alımı, koruma ve güvenlik görevlisi, şoför, aşçı, mühendis, laborant, biyolog, psikolog, hemşire, büro personeli ve memur alımı olacak.

Kamu İlan Genel şartları

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

Son başvuru günü olan 18 Şubat 2024 tarihinde 657 sayılı Kanunun 40’ıncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak ve merkezi sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak. (01 Ocak 1987 ve sonrası doğumlular müracaat edebilecektir.)

Koruma ve Güvenlik Görevlisi ile İnfaz ve Koruma Memuru pozisyonu için merkezi sınavın (KPSS-2022) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 30 yaşını bitirmemiş olmak. (01 Ocak 1992 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.)

Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

657 sayılı Kanunun değişik 48/1-A/5 bendinde sayılan suçlardan mahkûm olmamak,

657 sayılı Kanunun 53’üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,

Kamu haklarından mahrum olmamak,

Son müracaat tarihi itibarıyla atlanılacak pozisyon için gerekli öğrenim niteliğini taşıyor olmak.

Memur Alımı Başvuru Yeri ve Şekli

Adaylar başvurularını e-Devlet üzerinden Adli Tıp Kurumu Başkanlığı - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden giriş yaparak, e-Devlet üzerinde başvuru tarih aralığında aktif hale gelecek olan iş başvuru ekranını kullanarak yapacaklardır. Şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Adaylar her bir pozisyon için yalnızca bir başvuru yapabileceklerdir.

Başvuruları 18 Şubat 2024 Pazar günü saat 23:59 itibarıyla sona erecektir.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.