2023 MİT Personeli Olma Şartları Ve Maaşları! Güncel Durum

2023 MİT Personeli Olma Şartları Ve Maaşları! Güncel Durum

Milli İstihbarat Teşkilatı kariyer sayfası üzerinden yayınlanan MİT personel alımı ilanlarına göre kurum eksikliği tamamlamak üzere farklı unvanlardan memur ve personel alımı yapacağını duyurdu. Belirtilen unvanlar için başvuru şartları açıklandı.

Milli İstihbarat Teşkilatı bünyesindeki eksikliği tamamlamak üzere personel alımı yapacak. Güncel personel alımı ilanına göre MİT kariyer sayfası üzerinden istihbarat uzmanı, dil uzmanı, koruma ve güvenlik görevlisi ve mühendis alımı yapıyor.

İstihbarat Uzmanı Alımı İçin Başvuru Şartları;

Üniversitelerin en az 4 yıllık örgün eğitim veren lisans programlarının herhangi birinden mezun olmak. Sınav sonuçları son 5 yıla ait olmak üzere İngilizce Fransızca Almanca dillerinin birinden 70 veya üzeri YDS puanı almış olmak ya da İngilizce için 70 veya üzeri YDS puanına karşılık gelen sınav sonucuna sahip olmak.

Dil Uzmanı Alımı İçin Başvuru Şartları;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak 40 yaşını doldurmamış olmak. İspanyolca İtalyanca ve Hollandaca dilleri için üniversitelerin en az 4 yıllık örgün eğitim veren lisans programları herhangi birinden mezun olmak.

Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı İçin Başvuru Şartları

Üniversitelerin örgün eğitim veren meslek yüksekokulu programları herhangi birinden ön lisans mezunu olmak. 26 yaşında doldurmamış olmak tercihen ile askerlik hizmetini en az 6 ay süreyle yerine getirmiş olmak. Erkek adayları için en az bir 75 boyunda olmak kadın adaylar için en az 1,63 boyunda olmak kadın adaylar için üniversitelerin beden eğitimi ve Spor yüksekokulu veya spor bilimleri fakültesinde herhangi bir bölümünden mezun olmak.

Mühendis Alımı İçin Başvuru Şartları

Mühendis alımı için adayların Bilgisayar, elektronik, elektrik-elektronik, elektronik ve haberleşme, matematik veya fizik mühendisliği lisans programlarının birinden mezun olması gerekmektedir.

Sınav sonuçları son 5 yıla ait olmak üzere İngilizce dilinden 60 veya üzeri YDS puanı almış olmak.

MİT Personel Alımı İçin Başvuru Şekli;

Başvurular Teşkilatın personel ihtiyaç doğrultularında değerlendirmeye alınacaktır. Özgeçmiş formunu doldurup başvurunun kabul edildiği başvuru sahipleriyle SMS, e-posta sabit telefon veya cep telefonu aracığıyla irtibat kurulmaktadır.

Başvuru Ekranı.

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

İnstagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.