2021 Kamu Personeli Alımı Az Sayıda Olacak

2021 Kamu Personeli Alımı Az Sayıda Olacak

2021 kamu personeli alımı az sayıda olacağı resmi gazetede yer aldı. 2021/14 sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesine göre kamuda yeni istihdamlar mucir sebepler ile yeni personel alımları yapılmasına yer verildi.

2021 kamu personeli alımı istihdamına ilişkin genelge yayınlandı. 2021/14 sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesine göre kamuda yeni istihdamlar emeklilik, istifa, ölüm halindeki azalma kadar yeni personel alınacağı yer aldı.

2021/14 sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesinde bir çok düzenlemenin yanı sıra, kamuya personel alımına dair bir düzenlemede yer aldı. Genelgede yer alan düzenleme şu şekildedir:

2021-kamu-personeli-alimi-az-istihdam-olacak.jpg

Personel Giderleri

Mevcut personelin etkin ve verimli çalışmasını sağlamak üzere gerekli tedbirler alınacak, bu personel hizmet standartlarına uygun ve dengeli bir şekilde görevlendirilecek ve atıl personel oluşmasına izin verilmeyecektir.

Kanundan doğan mecburi yükümlülüklerin yerine getirilmesi, hizmet genişlemesi ve yeni bir teşkilat biriminin kurulması halleri hariç olmak üzere bir önceki mali yılda kadro ve pozisyon sayılarında emeklilik, istifa ve ölüm gibi nedenlerle meydana gelen azalma kadar yeni kadro ve pozisyon ihdas ya da kullanım talebinde bulunulabilecektir.

Mahalli idareler bakımından bu kapsamdaki uygulamalarda, ilgili mevzuatta yer alan norm kadro ilke ve standartları ile yıllık toplam personel giderleri hakkındaki oranlar esas alınacaktır."

Değerlendirme

Genelgede yer alan hükme göre, kamu kurumları, Kanundan doğan mecburi yükümlülüklerin yerine getirilmesi, hizmet genişlemesi ve yeni bir teşkilat biriminin kurulması halleri hariç olmak üzere bir önceki mali yılda kadro ve pozisyon sayılarında emeklilik, istifa ve ölüm gibi nedenlerle meydana gelen azalma kadar yeni kadro ve pozisyon ihdas ya da kullanım talebinde bulunulabilecektir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.