10 Bin TL AFAD Deprem Yardımı Neden Yatmadı? Ne Zaman Yatacak?

10 Bin TL AFAD Deprem Yardımı Neden Yatmadı? Ne Zaman Yatacak?

10 bin TL AFAD deprem yardımı bekleyen vatandaşlar neden yatmadığı sorusunu soruyor. Henüz yardım parası eline geçmemiş olanlar ne zaman yatacağını merak ediyor.

Son günlerin gündeminde AFAD deprem yardım parasının neden yatmadığı sorusu yer alıyor. Hane başı 10 bin TL yatacağı söylenen yardım parasını almamış olan vatandaşlar konunun akıbetini merak ediyor. ‘Ödemeler neye göre yatıyor? Yardım parasını hala alamadım nereye başvurmalıyım? Yardım paraları ne aman yatacak?’ soruları ile sıklıkla karşılaşmaktayız. Kamu Personeli Alım Ekibi olarak bu konuyu sizler için ele aldık işte araştırma sonuçlarımız.

İçişleri Bakanlığı Bildirim Yayımladı

Afet ve Acil Durum (AFAD) Yönetimi Başkanlığı tarafından beklenen açıklama geldi. İçişleri Bakanlığı AFAD aracılığı ile sunulacak olan 10 bin TL miktarındaki Hane Başı Destek Ödemeleri konusunda bilgilendirme yayımlandı. Bildirilen veriler eşliğinde; hasar tespit verileri dahilinde alınan ikametgah bilgisinin dikkate alınacağı öğrenildi. Bakanlık, hasar tespiti yapılan hane sayısının 680 bin 268 olduğunu açıkladı. Ödemeler kayda alınan bu hane sayısı üzerinden gerçekleştirilecek. Ödemelerin yapılmaya başlandığı bilgisi yine bakanlık tarafından yapılan açıklamalar arasında yer aldı. Ödemeler dağıtılırken, kimi vatandaşların eline yardım paraları geçmedi. Eline yardım paraları ulaşmayan vatandaşlar; neden eline gelmiş olması gereken yardım parasının henüz ulaşmadığını internet aracılığıyla öğrenmeye çalışıyor. AFAD Deprem Yardımı neden kimi vatandaşlara yatarken kimilerine hala daha yatırılmadı? Bu yardım ödemeleri neye göre yapılıyor? Soruları internette sıklıkla arananlar listesinde yer alıyor.

Çevre ve İklim Değişikliği Bakanlığı Çalışmalarını Tamamladı

Kahramanmaraş merkezli olarak meydana gelen ve 11 ilin etkilendiği depremin sonucunda çalışmalar başlatılmıştı. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, yıkık olan, acil yıkılması gereken, ağır hasarlı, az hasarlı veya orta hasarlı olacak şekilde konutları sınıflandırdı. Bu konudaki çalışmaların tamamlandığına ilişkin bildirim gelmişti. Bakanlığın tespiti ile sınıflandırılmış hanelere yardım paralarının dağıtılacağı da bildirim arasında yer almaktaydı. Yeni gelen açıklama ile 10 bin TL olarak belirlenen Hane Başı Destek Ödemeleri’nin dağıtılmaya başlandığı öğrenildi. Ancak bazı vatandaşların eline hala daha ödemeler geçmedi. Hane başı 10 bin TL olarak belirlenen yardımı alamayan vatandaşlar ne yapmalıyım sorusunu soruyorlar.

Deprem Yardımı Neden Yatmadı?

AFAD tarafından gelen son açıklama ‘genel Hayata Etkili Afet Bölgesi’ ilan edilen 11 il çerçevesindeki afetzedelerin acil ihtiyaçlarını karşılaması üzere verilecek olan 10 bin TL tutarındaki yardım parası dağıtılmaya başladı. Az hasarlı evler ile birlikte toplamda 1 milyon 506 bin evler için hane başına 10 bin TL yardım paralarının dağıtılmaya devam ettiği bildirildi. Gelinen nokta dahilinde çalışmaların son aşaması içerisinde olduklarını vurguladılar.

Evlerin hasar tespitine göre ödeme planının oluşturulduğu ve bu plan çerçevesinde ihtiyaç sahiplerine yardım paralarının gönderildiği bildirilenler arasındaydı. Afetzedelerin herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için belirtilen süreç dahilinde ödemelerin gerçekleştirilmesi için tüm güçlerin seferber edildiği açıklamalar arasında yer aldı.

İl AFAD Müdürlüklerine yapılan başvurularda ikamet yerinin deprem bölgesi olduğunu kanıtlayıcı evrak sunumlarının ardından depremzedelerden bazı belgeler daha istenmektedir. Doğalgaz, elektrik, su, internet faturaları, kira kontratı veya lojman tahsis belgesi ile birlikte vatandaşlar başvuru yapabiliyor. Ardından gereken kontrollerin yapılmasıyla afetzedeler T.C. kimlik numaralarını kullanarak Ziraat Bankası’ndan hane başı deprem yardım ödemesini alabiliyor.

10-bin-tl-afad-deprem-yardimi-neden-yatmadi.jpg

Deprem Yardımı

Güncel Haber

Para Yardımı

Nakit Yardımı

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayın

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.