Yeşil kartlılar Dikkat! İşte Başvuru Yapabileceğiniz Yardımlar

Yeşil kartlılar Dikkat! İşte Başvuru Yapabileceğiniz Yardımlar

Yeşil kart sahipleri genellikle sahip oldukları yardım haklarını bilmemektedirler. Bu yazımızda size bu konu hakkında bilgi vererek yeşil kart sahibi olarak hangi haklara sahip olduğunuzu öğrenmenizi amaçlamaktayız.

Yeşil kartlılar dikkat! İşte başvuru yapabileceğiniz yardımlar; öncelikle çocukları için alabilecekleri yardımları saymakla başlayalım. Aşı parası, doğum yardımı, süt parası, gebelik yardımı, çocuk parası eğitim masrafları için bu tip yardımı çocuk bakımında kullanmak için almaktadırlar. Bunun yanında kömür parası, yaşlılık maaşı, dulluk maaşı, engelli maaşı, öksüz yetim maaşı, elektrik yardımı, asker ailesine maaş yardımı, silikozis aylığı, kronik hastalara elektrik yardımı, tüberküloz ve SSPE hastaları için verilen maaşlardan yeşil kartlı olunması sayesinde yararlanılmaktadır.

Yeşil Kartlılar Sosyal Yardım

Yeşil kartlı olanlar devletin onlar için sağladıkları yardımlardan yararlanmak istemektedir. Yeşil kartlılar sosyal yardım başvurularını internetten kolayca gerçekleştirme imkânı bulunmaktadır. Bu açıdan yorulmalarına evrak taşımalarına gerek kalmadan internetten kolay bir şekilde başvurularını gerçekleştirmeleri sağlanmaktadır. Yeşil kartlılar kendilerine sunulan imkânlar sayesinde yardıma ihtiyaçları olduğunu düşündüğü yardımlara başvurusunu kolayca gerçekleştirebilmektedir. Yeşil kart sahibi olmak için kaymakamlığa başvuruda bulunulması gerekmektedir. Kaymakamlığın yönlendirmeleri ile kolayca yeşil kart sahibi olunabilir.

Yeşil Kart Engelli Maaşı Nasıl Alınır?

Yeşil kart sahiplerinin pek çok yardım başvurusunda bulunmaktadırlar. Bu yardımların arasında engelli maaşı da söz konusudur. Yeşil kart engelli maaşı nasıl alınır sorusuna baktığımızda ise öncelikle engelli raporunuzun bulunması gerekmektedir. Engel seviyenizin ne kadar olduğuna bakılarak ona göre yardım miktarı belirlenmektedir. Yardım miktarı belirlendikten sonra PTT kartı ile bu yardım parası her ay düzenli şekilde yatırılmaktadır. Yeşil kart engelli maaşının alınması için devlet hastanesi doktorlarınca oluşturulan heyet raporu ile engel seviyeniz ölçülerek belirlenir. Bu açıdan da engelli maaşınız bu heyet raporundaki engel seviyesine göre belirlenmiş olacaktır. Yeşil kartlılar dikkat! İşte başvuru yapabileceğini yardımlar başlığında da incelediğimiz gibi engelli maaşı da yeşil kart yardımının içerisine girmektedir. Bu açıdan oldukça kullanışlı olan yeşil kart yardım konusunda da oldukça başarılı şekilde ilerlemektedir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.