Evde Bakım Engelli ve 65 Yaş Maaşı Temmuz Güncel Fiyatları Tam Liste

Evde Bakım Engelli ve 65 Yaş Maaşı Temmuz Güncel Fiyatları Tam Liste

Geliri yeterli olmayan ve sağlık sorunları olan vatandaşlara gerçekleştirilen ödeme fiyatları güncellendi. 1 Temmuzdan sonra verilen bu gelirlere zam geldi. Detaylar haberimizin içeriğinde.

Engelli ve yaşlı vatandaşlara verilen sosyal ödeme desteğine temmuz ayından itibaren fiyat günceli verildi. Zamlı maaşlar sahiplerinin hesaplarına yatmaya başladı. Engelli ve yaşlı bakım desteği aylığına ne kadar zam geldi haberimizde derledik.

Son zamanlarda destek ödemlerinden en çok dikkat çekeni 65 yaş olduğu belirlendi. 2022 Aylığı olarak bilinen 65 yaş aylığında toplam oranda 850 bin kişi yararlanmaktadır. Geçtiğimiz ayın 30 una kadar yani 30 Hazirana kadar 65 yaş aylığı 1.084 TL (Türk Lirası) olarak verilirken bu ay Yani Temmuz ayından itibaren bu oranın 1.084 Liradan 1537 Liraya çıktığı belirlendi. Bu gelirden yararlanmak isteyenler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı üzerinden başvuru gerçekleştirebilmektedir.

Başkası yardımı olmadan hayatını devam ettiremeyen en az yüzde 70 engelli olan 18 yaşını tamamlamış olan65 yaşından küçük ihtiyaç sahibi veya yoksul vatandaşlara her ay 1.291 Türk lirası destek verilmektedir. Bu oran yeni yılda 1.840 Türk lirası olurken 40 – 69 oranında olan engelli vatandaşlara verilen gelir 859 Türk lirası iken 1227 TL ye yükseltildi.

18 yaşından küçük olup yüzde kırk a yakın engelli çocuğu olan yoksul ailelere verilen gelir 859 TL iken 1227 TL ye yükseltildi.

Evde bakım desteği Ocak ayı itibariyle 2 Bin 345 TL iken Temmuz ayı itibariyle 3 Bin 336 TL ye yükseldi.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.