Erdoğan: Emekli Maaşlarına İlişkin Hak Ettiklerini Vereceğiz Açıklaması

Erdoğan: Emekli Maaşlarına İlişkin Hak Ettiklerini Vereceğiz Açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kütahya'da uzun süredir tartışma konusu olan emekli aylıklarına ilişkin önemli mesajlar verdi. Maaşların artması için çaba harcadıklarını muhalefetten gelen 7 bin veya 10 bin liralık seyyanen zam açıklamaları tepkisi...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Emekli Maaşlarına İlişkin Açıklaması

''Devletin Çalışanlarının Yarısından Fazlasına Maaşlarını Vermesek O Zaman Belki Bu İlave Gideri Karşılayabiliriz''

Memurlar.net haberine göre: En düşüğü 10 bin lira olan emekli maaşı ömrünü kendi ve ailesi için harcayan vatandaş için elbette yeterli değil. Emekli maaşlarını arzu ettiğimiz düzeye nasıl yükselteceğiz? Emekliler için çaba gösteriyoruz.

Devlet ve millet olarak daha fazla çalışacak, daha çok gelir elde edecek, ortaya çıkan kazançtan da emeklilerimize hak ettikleri parayı vereceğiz. Birileri çıkıyor emekli maaşlarına 7-10 bin lira seyyanen ekleyelim diyerek emeklilerimizi tahrik ediyor. Ülkemizde 16 milyon emeklimiz var 7 bin lira eklemek demek bütçeden yaklaşık 1,4 trilyon liralık 10 bin lira eklemek demek 1,9 trilyon liralık kaynağı buraya aktarmak demektir.

Sadece 7 bin lira veya 10 bin lira olarak ifade edilen ek artışın maliyetini anlatıyorum. Askeri, polisi, sağlıkçısı ile devletin çalışanlarının yarısından fazlasına maaşlarını vermesek o zaman belki bu ilave gideri karşılayabiliriz. Burada konuştuğumuz emeklilerimizin mevcut maaşlarının maliyeti değil istenen ilave artışların tutarıdır.

''Seyyanen Artışların Emekli Maaşları Arasında Yol Açtığı Adaletsizliğin Farkındayız''

Seyyanen artışların emekli maaşları arasında yol açtığı adaletsizliğin farkındayız. Sırtında yumurta küfesi taşımayanlar istedikleri gibi atıp tutabilirler. Milletin ülkeyi ve devleti yönetme görevini verdiği bizim için böyle bir durum asla söz konusu değil. Siz oturdukları yerden atıp tutanlara bakmayın.

''Yıl Sonundan İtibaren Olumlu Sonuçları Görmeye Başlayacağız''

Hayat pahalılığı başta, ekonomik dengeleri yerli yerine oturtmak için güçlü program uyguluyoruz. Yıl sonundan itibaren olumlu sonuçları görmeye başlayacağız.''

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum