Emekli Bayram İkramiyesi Müjdesi Bekleniyor

Emekli Bayram İkramiyesi Müjdesi Bekleniyor

Ramazan ayına 1 ay kala emekli bayram ikramiyesi müjdesi bekleyen emeklilerimizin aklındaki soru; “Bu yıl emekli bayram ikramiyesi ne kadar olacak?

Ekonomik koşulların zorlaşması, enflasyon oranlarının değişkenliği ve hem hayatımıza gelen zamların hem de memur maaş zamlarının yüksekliği, emeklilerimizin bayram üstü bekledikleri emekli bayram ikramiyesi müjdesi konusunda, umut ve heyecan içinde olmalarına yetti. Peki akıldaki sorular ve cevapları neler? İşte detayları…

Emekli Bayram İkramiyesi Ne Kadar Olacak?

Prof. Dr. Cem Kılıç’ın açıklamalarına göre, 2018’de başlayan bu uygulamada o yıl içerisinde 2 kez 1000’er TL bayram ikramiyesi verilmişti. Geçen yıl ise 1.100 TL verildi. Peki bu sene yani 2022 emekli bayram ikramiyesi ne kadar olacak diye düşünüldüğünde, enflasyon durumu ve süreçleri, memur zamları ile beraber değerlendirilirse henüz resmi bir açıklama yapılmasa bile hükümetin bu konuyu göz önüne mutlaka alacağı ve tahmini olarak 2000 TL civarında bir emekli bayram ikramiye olacağını belirtti.

Emekli Bayram İkramiyesi Ne Zaman Yatırılacak?

Emeklilerimizin heyecanla beklediği cevap; Emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak? Emekli bayram ikramiyeleri genel olarak Ramazan ve Kurban Bayramlarının başlamasından hemen önce yatırılmaktadır. 2022 yılı için Ramazan Bayramı başlangıcı 2 Mayıs olduğu düşünüldüğünde ikramiyelerin Nisan ayının son haftası içinde yatırılması beklenmektedir.

Bayram İkramiyesi 2.500 TL Olabilir mi?

Yazar Yalçın Bayer’in köşesine taşıdığı “Bayram İkramiyesi 2.500 TL Olabilir mi?” başlıklı yazıyı kısaca özetlersek; 2018’de başlayan yılda 2 kez verilen emekli ikramiyesi ilk olarak 1.000 TL, geçen yıl ise 1.100 TL ye çıkartılarak verilmiştir. CHP, 2022 asgari ücret oranında talep etmiştir ama kabul görmesi çok olası değildir. Kamuoyunun genel tahmini %80-85 gibi bir zaman ile ikramiyenin 2.000 TL civarında olması yönündedir.

Yılbaşında memur emeklilerine yapılan ek zamdan yararlanamayan işçi ve bağkur emeklileri ise dengeyi sağlamak ve ayrımcılığı önlemek adına 2.500 TL gibi bir ikramiye beklediklerini belirtmişlerdir. Yani durum belirsizliğini korumaktadır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.