Banka Emekli Promosyonu! Son Durum

Banka Emekli Promosyonu! Son Durum

Geçtiğimiz günlerde SGK belirlenen emekli promosyonu tutarları hakkında bir duyuru yayınladı. Milyonlar bu tutarları merak ediyor. Emekli maaş promosyonları her yıl için yeniden belirleniyor. 2023 yılına girmemizin ardından belirlenecek yeni tutarlar.

Kamu bankaları tarafından verilecek olan promosyon tutarları ise SGK tarafından belirleniyor. Bilindiği üzere Halkbank emekliler için 750 TL tutarına kadar promosyon veriyordu.

Banka tarafından 1.500 TL altı için 500 TL, 1.500-2.500 TL arasında maaş alanlara 625 TL ve 2.500 TL üzeri için ise 750 TL tutarında promosyon veriliyordu. Kamu bankaları tarafından verilecek olan yeni emekli promosyon tutarları ise SGK tarafından belirlendi.

Bankalarda Emekli Promosyonu

Emekli promosyon tutarları SGK ile kamu bankaları arasında yapılan anlaşmaya bağlı olarak belirleniyor. Geçtiğimiz günlerde 1 Kasım 2022 tarihinde yeni bir anlaşmaya gidileceği konuşuluyordu. İmzalanan protokole göre kamu bankaları tarafından verilen emekli promosyon tutarları da artırıldı. Protokol pek çok emekliyi yakından ilgilendirirken milyonlarca kişi yeni tutarlar hakkında araştırma yapmaya başladı.

Özellikle hangi bankaların daha yüksek emekli promosyon tutarı verdiği pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Özel bankaların bu konuda büyük bir rekabet içerisinde olduğu biliniyor. Bu yarış devam ederken SGK ise kamu bankaları ile imzalanan protokole dair bilgileri paylaştı. Bu protokole göre emeklilere verilen promosyon tutarlarında artış göze çarpıyor.

Emekli Promosyonu Ne Kadar?

2022 yılında yeni bir protokol imzalanacağının bildirilmesinin ardından milyonlarca kişi emekliler için verilecek promosyon tutarının ne kadar olacağını merak etmeye başladı. Günümüzde en çok araştırılan konulardan biri bu olarak karşımıza çıkıyor. SGK tarafından beklenen açıklama ise geldi.

Belirlenen tutarlara göre kamu bankalarında hesapları bulunan emekli ve hak sahipleri 3 yıllık taahhütname ile yeni tutardan faydalanabilecek. 3.500 TL maaş için 3.000 TL, 3.500-7.500 arası için 3.500 TL, 7.500-10.000 arası için 4.500 TL, 10.000 TL ve üzeri için ise 5.000 TL banka emekli promosyonu verilecek. Bunun yanı sıra taahhütnamenin ardından 3 yıl için emekli promosyonu verileceği bildirildi.

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Emekli