VGM Lisans-Önlisans Burs Başvuruları Nasıl Yapılır?

VGM Lisans-Önlisans Burs Başvuruları Nasıl Yapılır?

Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM), tarafından her yıl düzenli olarak öğrencilere destek amaçlı burs başvuruları alınmaktadır. VGM burs başvuruları nasıl yapılır? VGM burs ücretleri ne kadardır? VGM burs başvuru şartları nedir? Detaylar haberimizde...

Vakıflar Genel Müdürlüğü, her yıl olduğu gibi bu yıl da öğrencilerin için burs kapılarını açtı. Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan açıklamaya göre burs almaya hak kazanan öğrenciler 8 ay boyunca VGM bursundan yararlanacaklardır. Vakıflar Genel Müdürlüğü burs başvuruları elektronik ortamdan alınacak olup yine burs başvuru sonuçları ise elektronik ortamdan paylaşılacaktır.

VGM Burs Ücreti Ne Kadar?

Burs almaya hak kazanan öğrencilere 8 ay boyunca Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından düzenli olarak ödeme yapılacaktır. Atlık ödeme miktarı 650 TL’dir Öğrencilere 8 ay boyunca toplam 5.200 TL burs yardımı yapılacaktır. Burs almaya hak kazanan öğrenciler; Ekim ayı itibariyle ödemelerini alacak olup 2023 yılı Mayıs ayına kadar ödeme alacaklardır. Vakıflar Genel Müdürlüğü eğitim öğretim sürecin de ödeme yapmakta olup okullar kapalıyken ödeme yapmamaktadır.

VGM Burs Başvurusu Nasıl Yapılacak?

VGM tarafından öğrencilere sağlanan burs yardımına başvuru yapmak isteyen öğrenciler başvurularını VGM resmi internet sitesi üzerinden yapacaklardır. Adaylardan kimlik numarası, ad soy ad, doğum tarihi ve baba adı bilgileri istenmektedir. İlgili bölümleri doldurduktan sonra adaylar başvuru sayfasına yönlendirilecek olup, sıraya göre kurum tarafından istenen bilgileri doldurduktan sonra başvuru işlemleri tamamlanmış olacaktır.

VGM Bursundan Kimler Faydalanabilir?

VGM tarafından öncelik olarak kontenjanlar anne ve/veya babası hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz öğrencilere ayrılmaktadır. Daha sonra ise diğer öğrenciler faydalanabilmektedir. Önlisans ve lisans programların da aktif olarak öğrenci gözüken adaylar burs başvurusun da bulunabilirler.

VGM Bursu Alırken KYK Bursu Alınır Mı?

KYK ve VGM bursu başvuruları peş peşe tarihte alınmaktadır. Önce KYK burs başvuru sonuçları açıklanır. Ardından ise VGM burs başvuru sonuçları açıklanır. KYK bursu alan öğrenciler VGM bursu alamazlar. Fakat her ikisine de başvuru yapmanız da bir sakınca yoktur.

VGM Bursunu Kimler Alamaz?

KYK bursu alan öğrenciler VGM bursundan faydalanamazlar. Asgari düzeyde sürekli işte çalışan ve gelire sahip olan öğrenciler VGM bursundan faydalanamazlar. Polis akademisi öğrencileri alamaz. Eğitim öğretim yılında dönem uzatmış veya yıl uzatmış öğrenciler burs alamaz. Kamu kurumları tarafından muhtaç aylığı alan öğrenciler bu burs kapsamın da burs alamaz.

VGM Burs Başvuruları Ne Zaman?

Önlisans ve lisans düzeyin de öğrenciler için VGM burs başvuruları 21 Kasım 2022 tarihin de başlamıştır. Öğrenciler başvurularını 30 Kasım 2022 tarihine kadar GVM web sitesi üzerinden yapacaklardır. Geç başvuru süresi kamu kurumu tarafından verilmeyecek olup, başvuru ekranı 30 Kasım 2022 tarihin de kapanacaktır.

Başvuru için tıklayınız.

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

İnstagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.