TEV Vakfı 2022-2023 Burs Başvuruları Başladı

TEV Vakfı 2022-2023 Burs Başvuruları Başladı

TEV (Türk Eğitim Vakfı), yayımladı! 2022-2023 öğrenim dönemi için öğrenci verilecek burs başvuruları başladı. TEV’in internet sitesinde yayımlamış olduğu duyuruya göre gerekli şartları karşılayanlara burs desteği verilecek. Başvurular başladı!

Türk Eğitim Vakfı (TEV) 2022-2023 Burs başvuruları başladı. Öğrenci tarafından beklenen duyuru yapıldı. Maddi açıdan destek olmak amacıyla öğrencilere burs verecek olan Türk Eğitim Vakfı yeni öğrenim dönemi için burs başvurularını başlattı. Gerekli şartları taşıyan istenilen koşulları sağlayan öğrenci olanlara maddi destek verilecek.

tev-ogrenci-bursu.jpg

TEV Burs Başvuruları İçin Aranan Şartlar

Öğrencilerin öncelikle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekiyor.

Mal varlığı ve gelir durumu açısında maddi destek almaya ihtiyacı olmak.

Herhangi bir kamu kurumundan ya da özel kurumdan maddi destek almıyor olmak (Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından verilen geri ödemeli öğrenim kredisi alınmasında sakınca yoktur.).

Öğrenimine yeni başlayanlar için; Başarı ölçütleri her yıl Eylül ayında ilan ediliyor.

Ara sınıf öğrencileri için; Genel not ortalaması 4,00 üzerinden asgari 2,50 olmak, (100’lük not sistemine sahip olan üniversiteler için en az 65 olmak=. Genel ortalamanın 2,50 olması halinde en fazla 1 başarısız ders olabilme hakkı sağlanıyor.

Hazırlık sınıfını başarı ile bitirip 1.sınıfa geçen öğrenciler için; başarılı olarak geçmiş olmak yetiyor.

DGS ile yerleşen öğrencilerin 2 yıllık önlisans mezuniyet ortalamalarının en az 2,80 (100’lük sistemde 70) olması gerekiyor.

İkinci öğretim olan öğrenciler için: İkinci sınıfa geçmiş olmaları ve genel not ortalamalarının asgari 2,80 (100 üzerinden not alan öğrenciler için 70) olması yeterli sayılıyor.

turk-egitim-vakfi-2022-2023-burs-basvurusu.jpg

TEV Burs Başvuru Şekli ve Tarihleri

Türk Eğitim Vakfı tarafından verilecek burs için müracaat edecek olan adayların, 12 Eylül – 2 Ekim 2022 tarihleri arasında Türk Eğitim Vakfı resmi internet adresi üzerinden gerekli formu doldurarak başvuru yapmaları gerekiyor.

Başvuru Ekranı

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.