SPK En Az Lise Mezunu Fırsatı! 7 Farklı Dalda 57 Personel Alımı

SPK En Az Lise Mezunu Fırsatı! 7 Farklı Dalda 57 Personel Alımı

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK); Genel İdari Hizmetler (GİH), Teknik Hizmetler (TH) ve Yardımcı Hizmetler (YH) kadrolarına görevlendirilmek üzere toplamda 57 personel alımı yapacak. En az lise mezuniyet şartı ile açılan ilana yoğun ilgi var.

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) 7 farklı dalda 57 personel alımı istihdamı yapıyor. Personel alımı için şehirler belli oldu. Ankara, İstanbul ve Gaziantep olarak belirlenen görev yerleri ile 3 farklı şehirde personel alımı için bildirilen ilan Resmi gazete’de yayınlandı. İlana ait tüm detaylar belli oldu. Başvurular sürüyor.

Hangi Meslek Dalından Kaç Personel Alınacak?

Yardımcı Hizmetler sınıfından 2 aşçı ve 15 hizmetli alınacak.

Teknik Hizmetler sınıfından 1 tekniker ve 5 teknisyen alımı yapılacak.

Genel İdari Hizmetler sınıfından ise 18 memur, 6 şoför alımı ve 10 koruma ve güvenlik görevlisi olmak üzere toplamda 57 aday iş sahibi olacak.

Kamu personeli alımları için açılan ilanda en az lise mezuniyeti ve en az 60 puan KPSS puanı şartları yer almakta. Bölümlere ve mesleklere göre değişen şartlar yazımızda.

Serbest Piyasa Kurulu Personel Alımına Başvuru Koşulları

Hizmetli ve aşçı pozisyonuna başvuracak adayların 30 yaşını tamamlamamış olmaları gerekmektedir.

Tekniker, teknisyen, şoför, memur, koruma ve güvenlik memuru kadrolarına başvuruda bulunacak adayların 35 yaşını tamamlamamış olmaları gerekmektedir.

Herhangi bir kurum veya kuruluşa zorunlu hizmet şartının bulunmaması gereği istenmektedir.

2022 yılında düzenlenmiş olan KPSS sınavına katılmış olmak.

Memurlar ve teknikerler için KPSS P93 puan türünden en az 70 puan almış olmak. Lisans ve önlisans mezuniyeti aranmaktadır.

Teknisyenler ve hizmetliler için KPSS P94 puan türünden en az 60 puan almış olmak. Teknikerlerin en az önlisans, teknisyenlerin ise lise mezunu olması gerekmektedir.

Koruma ve güvenlik memurluğu, aşçılık için KPSS P93 puan türünden minimum 60 puan almış olmak. Her iki meslek için de önlisans belgesi istenmektedir.

Şoför adayları için P93 ve P94 puan türlerinin ikisi de kabul görmektedir. En az 60 puan şartı istenmektedir. Lise diploması yeterli olmaktadır. En az 5 yıllık B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, şoför adaylardan istenen bir diğer şart olarak ilanda yer almaktadır.

Personel Alımı Başvuruları Ne Zamana Kadar Sürecek?

23.01.2023 Pazartesi başlayan başvuru alımları, 6 Şubat 2023 Pazartesine kadar devam edecek. 6 Şubat 2023 günü saat 23:59 itibariyle başvurular gönderilemeyecek. İş başvurusunda bulunmak isteyen adaylar sadece elektronik ortamı kullanabilecekler. E-devlet üzerinden kurumun sayfasına erişerek başvuruda bulunmak mümkün.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.