Okullar 6 Eylül’e Hazır! Afet Bölgesi Okullar Yeni Döneme Hazır Olacak

Okullar 6 Eylül’e Hazır! Afet Bölgesi Okullar Yeni Döneme Hazır Olacak

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, afet bölgesinde milli eğitim müdürleriyle bir araya geldi. Bölgelere gerekli kaynakların aktarıldığını söyleyen Özer, okulların yeni dönem eğitim hazır olacağını dedi.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, tüm il ve ilçe milli eğitim müdürleriyle afet bölgelerinde video konferans yöntemiyle bir görüşme sağladı.

Bakan Yardımcılarından Ahmet Emre Bilgili, Petek Aşkar, Sadri Şensoy ve ilgili birim başkanlarının katıldığı toplantıda Bakan Özer, afet bölgelerinde yer alan eğitim kurumlarındaki çalışmaların son durumunu anlattı; hasar tespiti, bakım ve onarım çalışmaları hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Ülke genelinde olduğu gibi afetten etkilenen bölgelerde öğretmen, öğrenci ve velilerin her a yanlarında olduğunu belirten Bakan Özer, eğitimin başladığı tarihe kadar tüm okulların hazır olacağını söyledi. Özer, afet felaketlerinde yaşamını yitirenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.

MEB Okulları Hazır Olacak

Afetten etkilenen bölgelerin öğrenci, öğretmen ve velilerinin yanında olduklarını belirten Özer, şunları söyledi:

“Meslektaşlarımız afetzedelerin barınma ihtiyacından okullarımızdaki eksikliklerin giderilmesine kadar ne gerekiyorsa yapmak için sahadalar. Öğretmenlerimiz ve danışman öğretmenlerimiz, danışmanlık ve psikolojik destek ile yaraları sarmak için çalışmalarına devam ediyor. Mesleki eğitim merkezlerimizde bulunan Anadolu mesleki ve teknik liseleri ve yemekhanelerde vatandaşlarımıza kahvaltı ve akşam yemeği sunulmaktadır.

Öğrencilerin bu bölgelerdeki okullara erişimde ve devam etmekte zorluk yaşamamaları için adımlar atılmıştır. İllerimize gerekli kaynak aktarımı tamamlanmıştır. Eğitim başlayana kadar tüm okullarımızın yeni döneme hazır olacağından kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

Öğrenci ve Öğretmenlerin İhtiyaçları Uyarlanacak

Öğrenci ve öğretmenlerin her türlü büro malzemesi ihtiyaçlarının karşılanacağını söyleyen Özer, afet sonrası ihtiyaçların tespiti, temini ve ilgililere ulaştırılması, tedavi gibi birçok alanda gönüllü olan tüm öğretmen ve bakanlık personeline teşekkür etti. 

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.