Milli Eğitim Bakanlığı Açıklama Yaptı | Öğretmenler Eğitimlerini Online Alacak

Milli Eğitim Bakanlığı Açıklama Yaptı | Öğretmenler Eğitimlerini Online Alacak

MEB ara tatille ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Özer, öğretmenlerin alacağı eğitimin online olacağını söyledi.

Milli Eğitim Bakanlığı idari izinler ve öğretmenlerin mesleki eğitimleriyle alakalı önemli açıklamalarda bulundu.  Ara tatil döneminde online yapılacak mesleki eğitimler birçok öğretmeni yakından ilgilendiriyor.

Öğretmenler Ara Tatilde Okula Gelmeyecek

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yakın dönemde gündeme gelecek ara tatil döneminde öğretmenlerin okula gelmeyeceğini söyledi. İdari izin kapsamındaki öğretmenlerin mesleki eğitimleri sanal ortamdan gerçekleşecek.

Ara tatilin başlayacağı dönem ise 15-19 Kasım tarihleri olacak…

Bursa'daki programları kapsamında valilik ziyaretinde bulunan Bakan Özer,  derslikler ve aşılamalarla ilgili önemli açıklamalar yaptı. Şu an için tüm derslikleri kapalı hiçbir okul olmadığını söyleyerek eğitim sisteminin devasa niteliğine değindi.  Yüz yüze eğitime ara veren derslik sayısının %1’in altında olduğunu belirtti.

Öğretmen Aşılama Durumu Ortalamanın Üzerinde

Bakan Özer, Türkiye ve Kıta Avrupa’sındaki aşılama durumuna kıyasla öğretmenlerin aşılanma oranının ortalamanın üzerinde olduğunu söyledi. En az iki doz almış ve antikor oluşturmuş durumdaki öğretmen oranının %93 olduğunu belirtti. Özer bu durumla alakalı olarak;

“ Ben tüm öğretmenlerimize hem kendi sağlıkları için hem de oluşturmuş oldukları örneklik için çok teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Ara Tatilde Bir Hafta Dinlenecekler

İdari izinli sayılacak öğretmenler için bir haftalık dinlenme sürecini vurgulayan Özer, ara tatili müjdesi verdi. 2021-2022 eğitim öğretim yılında 15-19 Kasım aralığında ara tatilin gerçekleşeceğini yineledi. Bu esnada zorunlu mesleki eğitimler kapsamında uzaktan eğitimlerin verileceğini ekledi.

Bakan Özer, idari izinlerini ara tatil 2021-2022 döneminde kullanacak öğretmenlerin büyük fedakârlıklar gösterdiğini belirtti. Mesleki eğitimlerin yapıldığı platform ve güncel duyurulara MEB sayfası üzerinden ulaşılabilecek.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.