Milli Eğitim Bakanı Uzaktan Eğitim Takvimini Duyurdu

Milli Eğitim Bakanı Uzaktan Eğitim Takvimini Duyurdu

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer uzaktan eğitim takvimini duyurdu. Öğrenci ve öğretmenleri yakından ilgilendiren açıklamalarda bulunan Özer, 2022 senesine dikkat çekti.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer öğretmenler için uzaktan eğitim takvimini duyurdu. TBMM konuşmasında önemli açıklamalar yapan Özer, yeni kararlara değindi. Ortaya çıkan eksikliklerin azaltılmasının temel amaç olduğuna yönelik destek programı dikkat çekti.

Uzaktan Eğitim Tarihi Verildi

Mahmut Özer, 21 Ocak 2022- 7 Şubat 2022 tarihleri arasında yapılacak uzaktan eğitimi gündeme getirdi.  ÖBA üzerinden programın devam ettirileceğine dair açıklamalar yer aldı.

Milli Eğitim Bakanlığı Bakanı, bilgi ve sistemin getirilerinin artmasına yönelik olarak okullarda görev alınabileceğini de ifade etti. Yeni öğretmenlerin eğitim sürecinde mesleki açıdan katkı da sağlayabilecekleri bir sistem oluşturuluyor. Öğretmenlerin mesleki eğitimlerini alırken bu Öğretmen Bilişim Ağı’nı kullanması gerekiyor.

Öğretmen Hareketlilik Programı Dikkat Çekiyor

TBMM kararları kapsamında yeni bir programa dikkat çeken Mahmut Özer, Öğretmen Hareketlilik Programı’nı gündeme getirdi. Bu kasamda kısa süreli öğretmen hareketlilik uygulamaları yapılacak. Öne çıkan okulları öğretmenlerin yerine gözlemlemesi için bu sistemin kurulacağı belirtildi. Yani mesleğe yeni başlayan öğretmenler için öne çıkan okullarda kısa dönemlik bir görev süresi olacak.

Söz konusu uygulamada esaslara yönelik henüz net ayrıntılar bulunmuyor. Ancak tecrübeli eğitim süreçlerinin takibi açısından önemli gelişmeler olacağı tahmin ediliyor.

Yeni Senede Fırsat Eşitliği Dönemi Hedefleniyor

Okul öncesi eğitimin erişimi konusunda yaygınlaştırma çalışmalarına öncelik verildiğini belirten Özer, kritik gelişmelere dikkat çekti.  İmkan farklarının azalması için öğretmenlerle öğrencilerin geniş kapsamda destekleneceğinin bilgisini verdi.

Bakanlık açıklamalarına göre 2022 senesinde fırsat eşitliği anlamında önemli atılımlar olacak. Hedeflenen süreçlerle alakalı bütçe değerlendirmesi yapan MEB Bakanı Özer, 274 milyar 384 bin TL olan bütçeden bahsetti.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.