MEB'den Öğretmenler İçin Uzaktan Eğitim Kararı Açıklandı

MEB'den Öğretmenler İçin Uzaktan Eğitim Kararı Açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı'na eğitim kurumlarında görevli öğretmenlerin katılacağı mesleki çalışma programı hakkında detaylar belli oldu.

Mesleki çalışma programı tarihi açıklandı. Programın 15-19 Kasım'da uzaktan eğitim yoluyla yapılacağı açıklandı. ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre, öğretmenler mesleki eğitime EBA üzerinden ulaşabilecek.

Eğitimler Nasıl Olacak?

Öğretmenler uzaktan eğitim programı ile internet erişimi olan her yerden katılabilecek. Bununla beraber öğretmenler talep etmeleri durumunda Bakanlığa bağlı eğitim kurumlarında da bu eğitimi alabilecek.

Uzaktan eğitimin sağlıklı bir şekilde ilerleyebilmesi için öğretmenlerin EBA üzerinden eğitim alması planlanıyor. Yapılan açıklamaya göre 15 Kasım'da okul öncesi, 16 Kasım ilkokul, 17 Kasım ortaokul, 18 Kasım'da liselerde görevli öğretmenler eğitim alacak.

EBA Öğretmen Girişi Nasıl Yapılır?

Mesleki çalışmalara katılacak öğretmenler EBA’ya kişisel MEBBİS şifreleri ile giriş yapabilecek.  EBA öğretmen girişi yapmanın kolay bir yolu da bulunuyor.

EBA Mobil uygulamasını telefondan indirerek kare kodu ile giriş yapabilirsiniz. Öğretmenler, mesleki çalışma programında hibrit eğitim süreçlerinde öğrencilere nasıl yaklaşması gerektiğini öğrenecek.

Program kapsamında öğrencilerin eğitim ve öğretim süreçlerinde karşılaşılan problemlerin çözümüne yönelik yeni beceriler kazandırılması düşünülüyor.

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, EBA'dan öğretmenlerle buluşacak. Öğretmenler ikinci dönemde aşamalı ve hibrit eğitim konusunda tüm detayları öğrenecek. EBA üzerinden tamamlayıcı eğitim planlamaları da çevrimiçi gerçekleştirilecek.

Ayrıca EBA üzerinden öğretmenlere yönelik müzik dinletileri de gerçekleştirilecek. ‘Öğretmenler Türkiye İçin Söylüyor’ Projesi kapsamında hazırlanan müzik videolarının tamamı da EBA'dan izlenecek.

Öğretmenlere yönelik konser ve müzik dinletilerinin belirli zamanlarda yapılması planlanıyor. Uzaktan eğitim yoluyla seminer eğitimi alacak öğretmenlerde konuyla ilgili memnuniyetlerini dile getirdi.

Eğitim sonrasında öğrencilerin çok daha verimli bir şekilde derslere odaklanması planlanıyor.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.