MEB Önemli Karar! Ana Sınıf da Öğrenci Sayısı 10'dan 5'e Düşürüldü!

MEB Önemli Karar! Ana Sınıf da Öğrenci Sayısı 10'dan 5'e Düşürüldü!

Milli Eğitim Bakanlığı, ana sınıfı ile ilgili açıklama da bulundu. MEB tarafından yapılan açıklama da köy ve benzeri yerleşim yerlerinde açılan ana sınıflarında öğrenci sayısı 10'dan 5'e düşürüldü.

MEB ana sınıfı ile ilgili önemli bir açıklama yaptı. Yapılan düzenleme de köy ve benzeri yerleşim yerlerinde açılan ana sınıflarında öğrenci sayısı 10'dan 5'e düşürüldü. Dolayısı ile ana sınıfı açmak için 5 öğrenci yeterli olacaktır.

MEB Ana Sınıfı İçin Önemli Bir Adım Attı!

Okul öncesi eğitimin yaygınlaşması için yapılan düzenleme de nüfusun hem az hem de dağınık olduğu yerleşim alanlarında eğitimin aralıksız bir şekilde devam etmesi hedefleniyor. Covid-19 salgın hastalık sürecinde okul öncesi eğitim için öğrenci sayısı 10'dan 5'e düştü. Bu sayede bölge bulunan 5 çocuk ile ana sınıfı açılabileceği konusunda karar alındı.

Bakan Özer, Ana Sınıfı Düzenlemesi İle İlgili Açıklamada Bulundu!

"Yaklaşık bir ayda, ülke genelinde 4 bin 3 yeni ana sınıfını açtık. Bu ana sınıflarında 79 bin çocuğumuz eğitim almaya başladı. Böylece 5 yaş grubunda yaklaşık %78 olan okullaşma oranını, yaklaşık %84'e çıkardık. Kısa sürede geldiğimiz bu nokta hedefimizi güncellememiz gerektiğine işaret etti. Yeni hedef olarak şubat ayına kadar 10 bin yeni ana sınıfını hazır hâle getirmeyi planlıyoruz.

Yaptığımız yeni düzenleme ile köy ve benzeri yerleşim yerlerindeki öğrencilerin okul öncesi eğitime erişimi kolaylaştırmak için önemli bir daha adım attık. Artık köylerde ana sınıfı açılması için 10 çocuk bulunması şartı aranmayacak. 5 çocuk için ana sınıfları açılabilecek. Ana sınıfı ve anaokulu sayısını artırarak tüm çocuklarımızın okul öncesinde eğitime rahatça ulaşabilmesi en büyük önceliğimiz. Bu doğrultuda çalışmalarımız aralıksız devam ediyor." dedi.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.