MEB Okulları Ne Zaman Açacağını Açıklandı

MEB Okulları Ne Zaman Açacağını Açıklandı

MEB okulları ne zaman açacak? Okulun ne zaman başlayacağı öğrenciler tarafından merak ediliyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2021-2022 eğitim öğretim yılına ait takvim yayınlandı.

MEB Okulları ne zaman açacak? Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, vaka sayıların olası artışın önüne geçmek için Kurban Bayramı'nda herkesi tedbirli olmaya davet etti. 6 Eylül'de okulları açmak istediklerini belirten Bakan Selçuk merak edilenlere de yanıt verdi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan "Telafide Ben de Varım" programı ile öğrencilerin daha verimli ders çalışmalarına katkıda sağladıklarını belirten Selçuk bu etkinliklerin Türkiye’nin her noktasında olacağını aktardı.

Telafi Eğitimi Nedir?

‘Telafide Ben de Varım’ programı ile öğrencilerin yeteneklerini ortaya çıkacak etkinlikler düzenleniyor. Bu program kapsamında da birçok faaliyet yapılıyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile ortak yürütülen çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. ‘Telafide Ben de Varım’ programına öğrenciler istedikleri zaman başvuru yapabiliyor. Telafi eğitim programı boyunca;

Rehberlik öğretmenleri ihtiyaç duyulması halinde izin ve tatil dönemlerinde de görevlendiriliyor.

Bölgeyi etkileyen salgın hastalık ya da doğal afet nedeniyle eğitim öğretim faaliyetlerinin iki haftadan fazla süreyle yapılamaması durumunda öğretmenlerin izin süreleri kısalabilecek.

Yüz yüze eğitim yapılmayan eğitim kurumunda görevine devam eden öğretmenler yıllık izinlerini Devlet Memurları Kanunu hükümlerine göre kullanıyor.

Telafi Eğitimi Zorunlu Mu?

Telafi eğitimi zorunlu mu? Bakan Selçuk, çocukları zorlayarak ya da birtakım koşullar öne sürerek bu eğitimin yapılmayacağını aktardı. Burada amacın çocukların gelişimine katkı sağlamak olduğunu aktaran Bakan Selçuk, destekleme kursları da yapacaklarını açıkladı.

Okul saatleri dışında çocuklar eğer ekstra telafi ya da destek isterse bu kurslardan yararlanabilecek. Telafi eğitimi, normal eğitimin dışında bir eğitim olarak yapılıyor.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.