MEB E-Sınav Salonu Sayısını Arttırıyor

MEB E-Sınav Salonu Sayısını Arttırıyor

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer önümüzdeki yıl açık ortaokul ve lise sınavlarına yetiştirmek için e-sınav merkezi sayısını arttıracak. MEB e sınavları ortaokul ve lise düzeyinde nasıl yapılacağı detayları sunuldu.

Milli Eğitim Bakanlığı e-sınav merkezi sayısını 500’e çıkaracak. Açık ortaokul ve lise sınav merkezlerinde sınav düzenlemek için 156 adet daha sınav salonu yapılması planlanıyor. Bakanlıktan yapılan açıklamada 81 il genelinde yapılması planlanan sınav salonlarından aynı anda 11 bin kişi yararlanabilecek. 2020 yılında 81 il ve 70 ilçede sınav salonu sayısının 344’e yükselmesi hedefleniyor. E-sınav merkezlerinin kullanım kapasiteleri gittikçe artmaya başladı. Kalfalık ve ustalık sınavlarında çok sayıda sınav yapılacağı belli olmaya başladı.

Çok Sayıda Sınav Yapılıyor

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in e-sınav merkezlerinde mesleki eğitim, kalfalık, ustalık, ehliyet gibi çok sayıda sınav düzenleniyor. MEB sınav merkezleri kullanım kapasitesinin artması ve öğrencilerin merkeze kolay erişebilmesi için hizmet vermektedir. E-sınav merkezinde ciddi bir artış yaşanması durumunda öğrencilerin daha iyi bir şekilde sınavlarına katılması gündeme gelebilir. Önümüzdeki yıl açık ortaokul ve lise sınavlarının sadece sınav merkezlerinde yapılmasına odaklanılacak. Ülke genelinde sınav merkezi sayısının artmasını sağlayacak birçok çalışma gündeme gelecektir.

Yeni Normale Uygun Salonlar

Yeni normale uygun çözümler bulmak isteyenler, yeni normal için uygum sağlayacak çözümler sunuyor. Özellikle MEB sınav merkezleri konusunda çözüm bulmak için yeni merkezlerin önümüzdeki yıl itibariyle devreye gireceğini ifade etti. Birçok kişinin bu merkezlerde daha kolay ulaşım imkanı beraberinde daha ferah bir ortamda sınava girecekler.

Pandemi tedbirleri kapsamında birçok sınavın uzaktan yapılmasının ardından bu sınavlar, yüz yüze olarak sınav merkezlerinde yapılacak. Yüz binlerce öğrenci sınav merkezlerine sınava girecek ve yeni normale uyum sağlayacaklar.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.