MEB bakanı ilkokul ortaokul lise yüz yüze eğitim açıklaması

MEB bakanı ilkokul ortaokul lise yüz yüze eğitim açıklaması

MEB Bakanı Ziya Selçuk tarafından yüz yüze eğitim açıklaması yapıldı. 01 Mart 2021 tarihinden itibaren mesleki ve teknik Anadolu liseleri ve çok programlı Anadolu liseleri, güzel sanatlar liseleri, spor liseleri eğitime başlayacak. Ayrıntılar haberimizde

MEB bakanı tarafından milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren yüz yüze eğitim açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamaya göre 1 Mart tarihinden itibaren mesleki ve teknik Anadolu liseleri, çok progamlı Anadolu liseleri, güzel sanatlar liseleri ve spor liseleri derslerine ait uygulama kazanımlarının yüz yüze eğitimlerine tüm seviyelerinde başlanılması açıklaması yapıldı.

okul-sinif1.jpg

Açıklamaya göre mesleki ve teknik Anadolu liseleri ile çok programlı Anadolu liseleri alan derslerinin yüz yüze eğitimlerine meslek.eba.gov.tr internet adresinde yayınlanan 2020-2021 eğitim ve öğretim yılı ikinci dönem çerçeve öğretim programı kullanılacak.

mesleki-lise1.jpg

Öğrencilere haftada 24 ders saatinden fazla eğitim verilmeyecek

Açıklama içeriğine göre mesleki ve teknik Anadolu lisesi, çok programlı Anadolu lisesi, güzel sanatlar lisesi ve spor liselerinin 12. Sınıflarında yüz yüze eğitim öğrencilerinin merkezi sınavlara ilişkin beklentileri de dikkate alınarak haftada 24 ders saatini geçmeyecek şekilde planlanacak.

Öğrencilerin yüz yüze eğitime katılımı isteğe bağlı oldu

Açıklama içeriğine göre yüz yüze eğitim faaliyetlerine katılım öğrencilerin isteğine bağlı olacak ve devam zorunluluğu yok.

Okulların öğrencinin okula devamını takibini yapabilmesi ve bu amaçla gereken önlemlerin alınabilmesi gayesiyle yüz yüze eğitim faaliyetlerine katılamayan öğrenciler için velileri tarafından, salgın kapsamında herhangi bir nedenle öğrencisini yüz yüze eğitim için eğitim kurumuna göndermek istemediğine ilişkin talebini bir dilekçe ile ilgili okul müdürlüklerine iletmesi gerekecek.

spor-lisesi1.jpg

Açıklamada bu eğitim uygulamaların salgınla mücadele kapsamında maske, fiziki mesafe ve hijyen kuralları olmak üzere alınan önlem ve tedbirlere titizlikle uyularak yürütülmesi hususu da ayrıca vurgulandı.

Kaynak:kamupersonelialim

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.