KPSS 2022 Puanıyla Merkezi Atama Taban Puanlar! Tarihler Belli Oldu Mu?

KPSS 2022 Puanıyla Merkezi Atama Taban Puanlar! Tarihler Belli Oldu Mu?

2022 KPSS lisans ve ön lisans puanlarının açıklamasının ardından KPSS ortaöğretim sınav sonuçları adaylar tarafından merakla beklenilmektedir. 2022 yılı KPSS sürecinin sonuna gelindi. 2022 KPSS merkezi atama puanları belli oldu mu?

2022 KPSS sürecinin sonuna gelirken, devlet kurumlarına kamu personeli olmak isteyen adaylar binlerce memur adayı kadroları ve taban puanlarını merakla beklemektedir. KPSS puanlarına göre ataması yapılacak olan merkezi alımlar ve tercih işlemleri için adaylar tarih ve kontenjan sayıları merakla beklemektedir.

2022 Merkezi Atama Süreci

ÖSYM her yıl sınav KPSS sınav süreci tamamlandıktan sonra, kendi resmi internet sitesi üzerinden merkezi atama kılavuzlarını yayınlar ve tercih işlemleri kılavuz yayınlandıktan sonra başlar. Kamu kurum ve kuruluşlarında memur olmak isteyen adaylar tercih işlemlerini yine ÖSYM resmi internet sitesi üzerinden yaparlar. Merkezi atamalar ÖSYM tarafından çift yıllar da yapılan sınavlar ile yapılmaktadır. Lisans mezunları için çift yıllarda yapılan P3 puan türünde alımlar yapılmaktadır.
Merkezi atama ile kamu personeli olmak isteyen adaylar için verilen kontenjan azlığı nedeniyle taban puanlar her yıl yükselmektedir.

En son merkezi alım sınav sonuçları olan KPSS 2020 yılına göre yapılan atamalarda toplam 2.582 kamu personeli alımı yapılmıştır. 131 ortaöğretim mezunu alımına 11.878 aday başvuru yapmıştır. 912 ön lisans mezunu kamu personel alımına 33.137 aday başvuru yapmıştır. 1.539 lisans mezunu memur alımına ise 62.531 aday başvuru yapmıştır. 2020 yılı merkezi atama için verilen kadroların tamamı dolmuştur.

2020 yılı merkezi atama puanı ile lisans düzeyinde alım yapan kurum en yüksek atama puanı olan 85.99 Abdullah Gül Üniversitesi Bilgisayar İşletmeni ataması yapılmıştır. En düşük ise 73.07 puanla Yalova Üniversitesi Bilgisayar Teknisyeni ataması yapılmıştır.

2020 yılı merkezi atama puanı ile ön lisans düzeyinde alım yapan kamu kurumu en yüksek atama puanı olan Devlet Hava İşletmesi Genel Müdürlüğü 90.01 ile atama yapılmıştır. En düşük ise Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi 77 puanla aşçı ataması yapılmıştır.

Ortaöğretim KPSS merkezi atama ile ise en yüksek Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliğine 97.69 ile hizmetli en düşük ise Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü 78.67 puanla teknisyen ataması yapılmıştır.

KPSS 2022 yılı merkezi atama puanları henüz belli olmamıştır. Kamu kurum ve kuruluşları tarafından yayınlanan ilanlara göre taban puan açıklamaları kılavuzlar da belirtilecektir. En hızlı, doğru ve güvenilir ilanlara Google da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Twitter: kamupersoneli2

Facebook: kamupersonelialim1

İnstagram: kamupersonelialim

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUWAİ telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum