Karnesi İyi Olan Öğrencilere 5104 TL Harçlık! İlkokul-Ortaokul-Lise

Karnesi İyi Olan Öğrencilere 5104 TL Harçlık! İlkokul-Ortaokul-Lise

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yapmış olduğu açıklama ile öğrencilerin yüzü gülecek. Karnesi iyi olan öğrencilere müjde! Yapılan açıklamaya göre, ilkokul, ortaokul, lise öğrencilerine başarılı olmaları halinde 5104 destek ödemesi yapılacaktır.

Son Dakika! Karnesi İyi Olan Öğrencilere Müjde! Karneni Getir Harçlığını Al

Son dakika gelen haber ile karnesi iyi olan öğrencilere sevindirici haber geldi.. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yapmış olduğu açıklamalara göre, asgari ücretin %60’ı kadar öğrencilere destek ödemesi yapılacak. Karne hediyesi 5104 TL harçlık başvurusu ne zaman yapılacak? E - devlet üzerinden başvuru formu yayınlandı mı? Ödemeler hangi kurum aracılığıyla yapılacak?

devlet-karne-hediyesi.jpg

Destek Ödemelerinden Kimler Faydalanabilecek?

Yapılan son dakika açıklamasına göre, takdir veya teşekkür belgesi alan öğrenciler yardımdan yararlanma hakkına sahip olacaklar. Karnesi iyi olan ve dönem içerisinde üstün başarı gösteren öğrencilere destek ödemesi yapılacak ve başvuru süreci her öğrencinin kendi okulu tarafından yürütülecek. Takdir veya teşekkür alan öğrenciler, başvuru yapmayacaklar ve otomatik olarak bu hakka sahip olacaklar.

2023-karne.jpg

2023 Karne Hediyesi Başvurusu Nasıl Yapılacak?

Taktir veya teşekkür belgesi alamayan fakat karnesi iyi olan öğrenciler için ise 16 Haziran 2023 tarihinde dönemin sonlanmasıyla birlikte karnelerini aldıktan sonra. Başvurularının başlayacağı tahmin edilmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak olan güncel açıklamaya göre, başvuruların nasıl yapılacağı ve detayları ile bilgiler verileceği öngörülmektedir.

karne-heditesi.jpg

Destek ödemesi kapsamında öğrencilerin bu programdan yararlanması için başarı durumlarına göre değerlendirmeler yapılacak ve başarı durumları uygun görülen öğrencilere ödeme yapılacaktır. Konuya ilişkin güncel açıklamalar ve başvuruların başladığı tarihi öğrenmek için bizleri takip edebilirsiniz.

Son dakika, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Taktir belgesi, Teşekkür belgesi, başarılı öğrenci, Başarılı öğrenci yardım, teşvik programı.

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum