Kamu Personeli Alımı! MEB 50 Personel Alımı İlanı Verdi

Kamu Personeli Alımı! MEB 50 Personel Alımı İlanı Verdi

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde çalıştırılmak üzere 9’uncu derece kadro dahilinde görev yapacak 50 personel alımı için iş ilanı yayınlandı! Resmi gazete’de yayınlanan ilan ile MEB bünyesinde çalışmak isteyen memur adaylar harekete geçti.

MEB personel alımı ilanı başvuruları ne zaman başlayacak? Kimler personel alımı için başvuruda bulunabilecek? Sınav şekli ne olacak? Adaylardan istenen şartlar neler? Tüm bu soruların cevabı ve dahası haberimizin devamında…

MEB Kamu Personeli Alımı Başvuru Şartları

İşe alınacak personellerin memur unvanına sahip olması nedeni ile adayların‘Devlet Memurları Kanunu’nun tüm esaslarını sağlıyor olmaları gerekmektedir.

Üniversitelerin en az 4 yıllık bölümlerinden mezun olmak.

Kabul edilecek olan bölümler şunlardır: Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce, Biyoloji, Coğrafya, Felsefe, Fen Bilimleri, Fizik, Kimya / Kimya Teknolojisi, Matematik kabul edilecek bölümlerdendir. Okul Öncesi, Özel Eğitim, Rehberlik, Sınıf Öğretmenliği, Tarih, Türk Dili ve Edebiyatı, İHL Meslek Dersleri, Türkçe bölümleri başvuruda bulunabilecektir. Elektrik - Elektronik Teknolojisi, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Maliye/İktisat/İşletme, Muhasebe ve Finans, İstatistik, Hukuk bölümlerinden başvurular alınacak. Ölçme ve Değerlendirme (Tezli Yüksek Lisans veya Doktorasını bu alanında yapmış olmak), Eğitim Programları, Program Geliştirme, Eğitim Programları ve Öğretimi (Tezli Yüksek Lisans veya Doktorasını bu alanında yapmış olmak) koşuluyla bu bölümler de başvuruda kabul edilecek.

01.01.2023 tarihinde 35 yaşını tamamlamamış olmak.

KPSS Sınavına girmiş olmak ve bölümüyle ilgili puan türünden minimum 70 puanlık başarı elde etmiş olmak.

Her aday için sadece bir bölümden başvuru verebilmesi belirlenen şartlardandır.

Başvuru Tarihleri ve Başvuru Şekli Nedir?

6 Şubat 2023 tarihi ile başvurular alınmaya başlanacak. Sadece 4 gün sürecek olan başvuru kabul süreci 10 Şubat 2023 tarihinde sona erecek. Başvurular e-Devlet üzerinden Millî Eğitim Bakanlığı / Kariyer kapısı üzerinden gerçekleştirecektir. KPSS puanı başvuru sırasında ÖSYM tarafından otomatikman gelecek.

Millî Eğitim Uzman Yardımcılığı Alım İlanı Sınav Takvimi

2023 Millî Eğitim Uzman Yardımcılığı alımı için yapılacak sınav sözlü şeklinde olacaktır. Sözlü sınav 6 Mart 2023 ile 17 Mart 2023 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleşecek.

Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylar 24 Şubat 2023 tarihinde açıklanacak. İlgili duyuru MEB internet sitesinden yayınlanacak.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.