GSB 16 Kamu Personeli Alımı Başvurular 17 Mayıs 2024 Son

GSB 16 Kamu Personeli Alımı Başvurular 17 Mayıs 2024 Son

Gençlik ve Spor Bakanlığı, kamu hizmetlerini güçlendirmek amacıyla 16 yeni personel alımı gerçekleştiriyor. Bakanlık bünyesinde çeşitli pozisyonlarda görev alacak kamu personeli için başvurular başladı. Son başvuru tarihi 17 Mayıs 2024 olarak belirlendi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı 16 Kamu Personeli Alımı

Kamu personeli alım ilanına başvuracak adayların, Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) şartlarını karşılamaları gerekiyor.

Kamu personel alımı süreçlerini yakından takip etmek, güncel ilanlardan haberdar olmak ve başvuru koşulları hakkında detaylı bilgi edinmek için kamupersonelialim.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Devlet Personeli Alımı Başvuru Genel Şartları

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 48’ inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

b) Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

c) (b) bendinde belirtilenler dışında kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, (Bu kısımda belirtilen bölüm mezunları sadece aylık brüt sözleşme ücret tavanının
2 katına kadar olan pozisyonlar için başvuru yapabilirler.)

kamupersonelialim.com, kamu personeli ve memur alımı ilanlarını tek bir platformda toplayarak, istihdam arayışında olan bireylere kolaylık sağlıyor. Siz de kamu sektöründe kariyer hedefliyorsanız, kamupersonelialim.com üzerinden güncel ilanları takip edebilir ve geleceğinizi şekillendirecek iş fırsatlarına ulaşabilirsiniz.

GSB Memur Alımı Başvuru Şekli

Başvurular 17 Mayıs 2024 (17.00) tarihi bitimine kadar e-Devlet aracılığıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden elektronik ortamda yapacaktır.

Kaynak:Kamu Personel Alımı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum