EGM 2022 Lise Mezun 58 Polis Alımı Polis Akademisi

EGM 2022 Lise Mezun 58 Polis Alımı Polis Akademisi

EGM (Emniyet Genel Müdürlüğü) 2022 yılı için yapılacak olan lise mezunu 58 Polis alımı ile ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklamaya göre lise mezunu olan adaylar arasından PMYO (Polis Meslek Yüksek Okulu) kapsamında 58 Polis alımı yapılacak.

12 Bin Polis Alımı Yapılacak

EGM (Emniyet Genel Müdürlüğü), PA (Polis Akademisi) tarafından 2022 yılı PMYO kapsamında yapılacak olan Polis alımlarına ilişkin duyuru yayımlandı. 2022 yılı için lise mezunu adaylar arasından 58 Polis alımı gerçekleştirilecek. Polis Akademisinden gelen duyuruya göre Lise mezunu polis alımı hakkında PMYO (Polis Meslek Yüksek Okulu) yedek duyurusu yapıldı. Bu kapsamda yapılmış olan duyuruya göre 2022 yılı için PMYO kapsamında yedek aday planlaması yapıldı. Planlama neticesinde 58 Erkek Polis alımı yapılacak. 12 bin polis alımı detayları haberimizin devamında yer alıyor.

Lise Mezunu 58 Polis Alımı Duyurusu

Polis Meslek Yüksek Okulu (PMYO) alımları için gelen duyuruya göre 2022 yılı PMYO alımları sırasında istifa etmiş veya kayıt belgelerini teslim etmemiş olan adayların yerine alınacak olan yedek adayların planlaması yapıldı. Buna göre; Polis Akademisi tarafından yapılmış duyuru neticesinde 58 Erkek Polis alımı yapılacak. Söz konusu duyuru; “2022-2023 eğitim-öğretim dönemi için Polis Meslek Yüksekokullarına planlanan adaylardan kayıt yaptırmayan ve istifa eden adayların yerine 58 erkek adayın planlaması yapılmıştır.”

3. Yedek Aday Planlama Sonuçları Açıklandı!

PA (Polis Akademisi) tarafından 5 Kasım 2022 tarihinde yapılmış duyuruya göre “2022 Yılı PMYO Giriş Sınavı 3. yedek aday planlama sonuçları açıklanmıştır.” Açıklanan sonuçlar sadece internet ortamından yapılmış olup adaylara farklı herhangi bir bilgilendirme yapılmayacak. Cep uygulamamızı indirerek anlık tüm ilanlara ulaşabilirsiniz.

Sonuç Sorgulama Ekranı

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından 12 Bin alım bekleniyor. EGM tarafından konuya ilişkin henüz bir açıklama yapılmadı. Yayımlanacak ilanlardan haberdar olmak için mobil uygulamamızı indirin. 12 bin polislik haberi için tıklayın.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum