1.400 TL Kırtasiye Yardımı Başvuruları E-Devlet'ten Alınıyor

1.400 TL Kırtasiye Yardımı Başvuruları E-Devlet'ten Alınıyor

Yeni eğitim öğretim yılının başlamasına kısa bir süre kala kırtasiye yardımı hakkında açıklama geldi. E- devlet üzerinden online başvuru yapılacaktır. 1.400 TL yardım yapılacağı açıklanmıştır. Başvuruların nasıl yapılacağı ve şartları haberimizde...

Kırtasiye Yardımı Açıklaması

2023 ve 2024 eğitim öğretim yılının başlamasına az bir süre kala dar gelirli ailelerin yüzüne güldürecek açıklama geldi. Kırtasiye yardımından yararlanmak isteyen vatandaşlar, belediye binalarına gitmeden e devlet aracılığı ile çevrimiçi ortamda sosyal yardım talebinde bulunabileceklerdir. Yine aynı sistem üzerinden bulunmuş oldukları talebi sorgulayabileceklerdir. Kamupersonelialim.com yazar ekibi olarak detayları sunduk.

Başvuru için Gerekli Olan Şartlar Nelerdir?

Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartına sahip olan kişilerden kabul edilecek olan başvurular için dar gelirli olmanız gerekmektedir. Kırtasiye yardımı için başvuru yapmak isteyen öğrencilerin en az ilkokul düzeyinde bir öğretim kademesinde örgün olarak eğitim alıyor olması gerekmektedir.

Kırtasiye Yardımı Başvuruları Nasıl Yapılacak?

Başvurular e - devlet platformu aracılığıyla online gerçekleşecektir. Başvuru yapmak isteyen kişilerin öğrenci velisine ait T.C. kimlik veya nüfus cüzdanı, çocuğa ait T.C. kimlik, nüfus veya nüfus cüzdanı, çocuğun halen öğrenim gördüğüne dair öğrenci belgesi,

veli için işsiz olduğuna dair SGK raporu veya gelir belgesi, ailenin ikamet adresi ve aile bireylerine ait nüfus kayıt örneği, başvuru yapacak olan aile eğer kiracı ise kira sözleşmesi, evin mülkiyet aileden birinde ise tapu fotokopisi, muhtarlıktan alınan fakirlik belgesi ve öğrenci velisi için İŞKUR'a kayıt belgesi istenmektedir.

Aşağıda vermiş olduğumuz link üzerinden açılan sayfada kimliğimi doğrula yazan kısma tıklayarak T.C. kimlik numaranızı ve e - devlet şifrenizle giriş yapmanız gerekmektedir. Uygulamaya git yerine tıklayarak ise ilgili başvuru formu bulunan ekrana yönlendirileceksiniz. Başvuru formunda sizden istenen bilgileri doğru bir şekilde doldurduktan sonra başvuru işleminizi tamamlayabileceksiniz.

Yine aynı sayfa üzerinden başvuru sonuçlarınızı da sorgulayabileceksiniz.

Başvuru adresi: https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-467

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.