Yaş Koşulunu Sağlayanlar, Personel Alım İlanı ile KPSS Şartsız Bekçi Olabilecek

Yaş Koşulunu Sağlayanlar, Personel Alım İlanı ile KPSS Şartsız Bekçi Olabilecek

Yaş koşulunu sağlayanlar KPSS şartsız bekçi adayı olabilecek! Yayınlanan personel alımı ilanı ile bekçi alımları başladı. Birçok vatandaş için iş imkânı doğdu!

Bekçi Alımı İlanı

KPSS sınavına girmeyenler için yeni fırsatlar sunulmaya devam ediyor. Artık bekçi olmak isteyenler KPSS sınavına girmeseler de bekçi olmaya hak sahibi olabilecekler. İstenen koşullar nelerdir? Başvurular nasıl yapılacak? İşte cevaplar…

Personel alımı ilanları arasında bekçi arayışlarında artış görünmekte. Artan talep ile birlikte personel alımı şartları da esnetiliyor. Yeni gelen bildirim ile birlikte bekçi olmak isteyen vatandaşlardan KPSS sınavına katılmış olma zorunluluğu aranmıyor. Bildirilen şartlar dahilinde 1.250 bekçi alımı yapılacak.

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) tarafından yapılan son açıklama ile bekçi olmak isteyenler için beklenen o an geldi.

Bekçi İhtiyaçları ile Birlikte Bekçi Alımı da Artıyor

Ülkemizin yaşamış olduğu deprem afetinden sonra bekçi taleplerinin artacağı öngörülüyor. Çok sayıda kurum tarafından gerçekleştirilecek bekçi alımı sonucunda; toplam bekçi alımlarının 10 bine ulaşacağı düşünülüyor. Tüm bu yoğunluğa tedbir amaçlı olsa gerek; Resmî Gazete’de esnetilmiş olan bekçi alım şartları, yeni yönetmelik şeklinde yayınlandı. Bekçi olmak isteyip de önündeki KPSS engelini aşamayanlar için artık yeni bir iş kapısı açılmış oldu.

yas-kosulunu-saglayanlar-personel-alim-ilani-kpss-sartsiz-bekci-olabilecek.jpg

Bekçilikte Yaş Koşulu ve Diğer Şartlar Belirlendi

İlgili pozisyona başvuruda bulunmak isteyen vatandaşların 18 ile 31 yaş aralığında olması gerekiyor. Yaş koşulunun sağlanmasının ardından lise diploması beklentisi geliyor. Türk vatandaşı olan ve en az lise diploması olanlar bekçilik müracaatında bulunabiliyor. En az lise koşulunun bildirilmesi sebebiyle önlisans mezunları da ilgili pozisyona kabul ediliyor. Sağlık koşullarında ise hiçbir değişiklik söz konusu olmayıp, yönetmelikte belirtilen maddeler geçerliliğini koruyor.

Başvuru Tarihleri ve Diğer Başvuru Bilgileri

Başvuruların kabulü 23 Mart 2023 tarihinde başlamıştır. Son başvuru günü ise 2 Nisan 2023 olarak bildirilmiştir. Belirlenen bu tarihler aralığında Emniyet Genel Müdürlüğü internet sitesi üzerinden müracaat işlemleri gerçekleştirilebilmektedir.

Bekçilerden aranan şartları sağlayan vatandaşlar, istenen belgeler ile birlikte başvurularını gerçekleştirebilmektedir. Sunulacak belgeler ise; kimlik fotokopisi, mezuniyet belgesi, ikametgâh belgesi ve sabıka kayıt belgesidir.

Son dakika bekçi alımı

Güncel bekçi ilanları

EGM bekçi alımı

KPSS'siz bekçi alımı

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.