TSK Muvazzaf Subay Alımı Son Başvuru Günü Yarın

TSK Muvazzaf Subay Alımı Son Başvuru Günü Yarın

Türk Silahlı Kuvvetleri, tarafından geçtiğimiz günlerde Resmî Gazete üzerinden yayımlanmış olan ilana göre muvazzaf subay alımı yapılacaktır. Başvurular 9 Ekim 2023 tarihinde başlamış olup, son başvuru tarihi 22 Ekim 2023 olarak açıklanmıştır.

Askeri Personel Alımı İlanı

Türk Silahlı Kuvvetleri kendi bünyesinde istihdam etmek üzere muvazzaf subay alımı yapacağını açıkladı. Millî Savunma Bakanlığı bünyesinde yapılacak olan güncel alım ilanına göre işe alınacak olan personeller dış kaynaktan muvazzaf subay kadrosunda istihdam edilecek olup, alım; Kara, Hava ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde olmak üzere 108 personel alımı ile gerçekleşecektir.
Kara Kuvvetleri Komutanı, 52 Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 26 ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı ise 30 personel alımı yapacaktır. Kamupersonelialim.com yazar ekibi olarak ilanın gerekli olan detayları açıklanmıştır.

Subay Alımı Başvuru Kriterleri

İlana başvuru yapmak isteyen adayların ilanın yayın tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olması ve başvuru yapmak istediği alanda lisans derecesinde mezun olmuş olması gerekmektedir.

Personel Alımı Kadro ve Unvan Listesi

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı: 1 kimya öğretmeni, 1 matematik öğretmeni, 2 fizik öğretmeni, 4 fen bilimleri öğretmeni, 1 istatistik öğretmeni, 2 Türk dili ve edebiyat öğretmeni, 1 hukuk öğretmeni, 1 Arapça öğretmeni, 1 İngilizce öğretmeni, 1 Almanca yunanca, 1tarih, 2 kütüphane, 3 beden eğitimi, 1 beden eğitimi ve yüzme öğretmeni ve 2 bilgisayar öğretmeni alımı yapılacaktır.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı: 4 eğitim bilimleri, 1 istatistik, 2 Türk dili ve edebiyatı, 1 hukuk, 1 psikolog, 1 Arapça, 2 İngilizce, 1 Almanca, 1 tarihi kütüphane, 1 beden eğitimi, 4 bilgisayar, bir elektrik, 1 uçak ve 4 elektronik öğretmeni alımı yapılacaktır.

Kara Kuvvetli Komutanlığı: 7 İngilizce öğretmeni, 2 Almanca öğretmeni, 1 Yunanca öğretmeni, 2 tarih öğretmeni, 4 kütüphane öğretmeni, 1 beden eğitimi öğretmeni, 1 beden eğitimi ve tekvando öğretmeni, 4 bilgisayar öğretmen 2 makine öğretmeni, 1 mekatronik öğretmeni ve son olarak 2 elektronik öğretmeni, 1 kimya öğretmeni, 1 fizik öğretmeni, 4 eğitim bilimleri öğretmeni, 3 istatistik öğretmeni, 4 Türk dili ve edebiyat öğretmeni, 2 hukuk alanı öğretmeni, 1 uçak öğretmeni, 1 İspanyolca öğretmeni, 3 Arapça öğretmeni, 1 Fransızca öğretmeni, alımı yapılacaktır.

Kamu Personel Alımı Başvuru Şekli ve Süreci

Söz konusu ilan için son başvuru tarihi 20 Ekim 2023 olarak açıklanmıştır. Başvurular e - devlet aracılığıyla elektronik ortamda işe alım kariyer resmi internet sitesi aracılığıyla gerçekleşecektir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.