TSK Milli Savunma Üniversitesi Subay Alımı 2021 Bayan Bay

TSK Milli Savunma Üniversitesi Subay Alımı 2021 Bayan Bay

Türk Silahlı Kuvvetleri, Kuvvet Komutanlıkları Milli Savunma Üniversitesi subay alımı 2021 yılı kılavuzu yayınlandı. TSK subay alımı başvuru şartları neler? MSÜ başvuruları ne zamana kadar yapılacak. Bay ve bayan adaylar bu alıma başvuru yapabilir.

Türk Silahlı Kuvvetleri Subay Alımı 2021 Kılavuzu

TSK Milli Savunma Üniversitesi subay alımı kılavuzu yayınlayarak adayların erişimine açtı. MSÜ subay alımı başvurularına kimlerin başvuru yapabileceği kılavuz halinde sunuldu. Başvuruları 14 Kasım 2021 tarihine kadar nasıl yapılacak. Askeri alımlar için bay ve bayan adaylar başvuru yapabilir.

Türk Silahlı Kuvvetlerine Kuvvet Komutanlıklarında/ Milli Savunma Üniversitesinde görevlendirilmek üzere 2021 yılı dış kaynaktan muvazzaf subay adayı temini başvuru kılavuzu ilan edildi.

Subaylık Genel Bilgileri

Bu başvuru kılavuzunun ilgili bölümlerinde; Kuvvet Komutanlıklarında/Millî Savunma Üniversitesi’nin (MSÜ) ilgili Kuvvet Komutanlıkları kadrolarında muvazzaf subay adayı olarak istihdam edilmek üzere kimlerin başvuru yapabilecekleri, başvuruların nasıl ve nereye yapılacağı, seçim aşamaları, değerlendirme esasları ile muvazzaf subaylığa ilişkin genel bilgiler yer almaktadır. Türk Silahlı Kuvvetlerinde ihtiyaç duyulan kontenjanlar doğrultusunda muvazzaf subay olarak yer almak istiyorsanız, bu kılavuzdaki bilgileri dikkatle okuyarak başvuruda bulunabilirsiniz.

Muvazzaf Subay, 926 sayılı TSK Personel Kanunu kapsamında, en az dört yıl süreli fakülte veya yüksekokulları bitiren ve kılavuzun (5 tablo bulunuyor) müteakip bölümlerinde açıklanan şartları sağlayan kadın veya erkeklerden istihdam edilen subaylardır.

Muvazzaf subay aday adaylarından, tüm seçim aşamalarını geçmelerini müteakip, başarı sıralaması ve yapılacak tercihler esasına göre, sadece kontenjana girenler “Subay Temel Askerlik ve Subaylık Anlayışı Kazandırma (SUTASAK) Eğitimi”ne tabi tutulacak, kontenjana giremeyen (kayıt hakkı kazanamayan) adayların adaylıkları, kayıt işlemlerinin tamamlanması ile sona erecektir.

Eğitimi başarıyla tamamlayanlar, “Teğmen” rütbesiyle istihdam edildikleri sınıfıyla ilgili kursa gönderileceklerdir. Söz konusu kursu başarı ile bitirenler yerleştirildikleri Kuvvet Komutanlığında/ Millî Savunma Üniversitesi’nin (MSÜ) ilgili Kuvvet Komutanlıkları kadrolarında uygun kadrolara atanarak göreve başlayacaklardır.

subay-alimi-ilan.jpg

Subaylık Başvuru Genel Şartları

1 Ocak 2021 tarihi itibariyle düzeltilmemiş nüfus kaydına göre; Lisans düzeyinde mezunlar için 27 yaşından büyük olmayanlar (01 Ocak 1994 ve daha sonraki doğumlular), Lisansüstü eğitimini tamamlamış olanlar için 32 yaşından büyük olmayanlar (01 Ocak 1989 ve daha sonraki doğumlular), Yurt içinde en az dört yıl ve daha fazla süreli fakülte/yüksekokulların TABLO (1-3)’de gösterilen kaynak okul programlarından mezun olanlar (eş değer programlar dikkate alınmayacaktır),

Türk vatandaşı olmak, Hakkında yedek subay olamaz kararı bulunmamak, Askeri Okullar ile Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı okullardan herhangi bir sebeple çıkmamış veya çıkarılmamış olmak, diğer okullardan disiplinsizlik nedeniyle çıkarılmamış olmak ve ortaöğretim kurumlarında örgün öğretim dışına çıkartma cezası almamış olmak.

Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında muvazzaf/sözleşmeli subay veya astsubay, uzman jandarma, uzman erbaş veya bunların adayı olarak daha önce istihdam edilmemiş olmak. Sözleşmeli er/erbaş veya bunların adayı iken sözleşmesi idarece feshedilmemiş olmak. Devlet memurluğundan veya kamu görevinden herhangi bir nedenle çıkarılmamış olmak.

MSB Subay Başvurusu Nasıl Yapılacak;

Adaylar ön başvurularını 14 Kasım 2021 (saat 23.59’a kadar) tarihine kadar,
https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden e-devlet şifresi ile giriş yaparak çevrimiçi (online) olarak yapacaklardır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.