TSK Kara 30 Deniz 10 Hava Kuvvetleri Komutanlığı 10 Personel Alımı

TSK Kara 30 Deniz 10 Hava Kuvvetleri Komutanlığı 10 Personel Alımı

Kara Kuvvetleri 30, Deniz Kuvvetleri 10 ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı 10 olmak üzere 50 personel alımı yapılıyor. Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Alımı Yapıyor. Son başvuru tarihi 20 Mart 2022 olduğu belirtildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri Bünyesinde istihdam edilmek üzere personel alımı yapıyor. İlana göre Türk silahlı kuvvetleri Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları için personel alımı yapıyor. İlana göre Kara Kuvvetleri Komutanlığı 30, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 10, Hava Kuvvetleri Komutanlığı 10 personel alımı ile beraber toplam 50 personel alımı yapıyor.

TSK Personel Alım İçin Başvuru Genel Şartları;

Türk vatandaşı olmak.

Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.

Askeri Okullar ile Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı okullardan herhangi bir sebeple çıkmamış veya çıkarılmamış olmak, diğer okullardan disiplinsizlik nedeniyle çıkarılmamış olmak ve ortaöğretim kurumlarında örgün öğretim dışına çıkartma cezası almamış olmak.

Milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, irtibatı veya iltisakı bulunmamak.

Erkek adaylar için yedek subay olma koşullarını taşımak.

Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış, bu örgütlere yardım etmemiş, kamu imkân ve kaynaklarını bu örgütleri desteklemeye yönelik kullanmamış ya da kullandırmamış, bu örgütlerin propagandasını yapmamış olmak.

50 Kamu Personeli Alım İçin Başvuru Şartları;

Başvurular 15 Mart 2022 tarihinde başlamış olup 20 Mart 2022 tarihinde bitmiş olacaktır. Başvurular E devlet üzerinden yapılacaktır. Öğretim durumu ve tablolar için kılavuzu inceleyiniz. Anlık tüm iş ilanlarına ulaşmak için cep uygulamamızı indirin.

Askeri alımlar başvuru kılavuzu

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.