TSK 40 Subay Alımı (Kara, Hava, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı)

TSK 40 Subay Alımı (Kara, Hava, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı)

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından 2023 yılında yapılan açıklamaya göre, iç ve dış kaynaktan 40 muvazzaf subay alımı yapılacağı açıklandı. Kara, Hava ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde istihdam edilecek olan alım ilanına dair kılavuz.

Askeri Personel Alımı İlan Detayları

Türk Silahlı Kuvvetleri kendi bünyesinde istihdam etmek üzere hukuk alanında 40 subay alımı yapacağını açıkladı. İlan Millî Savunma Bakanlığı, PERTEM kapsamında 6 Ekim 2023 tarihi itibari ile açıklandı.

Askeri personel alım ilanına başvuru yapacak olan adaylardan KPSS puan şartının aranmadığı açıklandı. Adaylarda aranan şartlar ve detaylar haberimizde verilmiştir. Müracaatlar, 81 şehirde yaşayan ve şartları sağlayan kişilerden kabul edilecektir. Kamupersonelialim.com yazar ekibi olarak ilanın gerekli detayları sunuldu.

Alım Yapılacak Kadrolar ve Detayları Belli Oldu

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 2 Subay,

Hava Kuvvetleri Komutanlığı 5 Subay,

Kara Kuvvetleri Komutanlığı 33 Subay alımı yapılacaktır.

Personel Alımı Başvuru Şartları

Söz konusu kurum tarafından yayımlanmış olan ilana başvuru yapacak olan adayların; lisans düzeyinde Hukuk Fakültesi mezunu olması istenmektedir.

İlanın yayın tarihi itibari ile lisans mezunlarının 27 lisansüstü mezunlarının ise 32 yaşından büyük olmaması gerekmektedir.

Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmayan adaylardan yapılacak olan alımlar için görevinizi yapmanız engel olacak herhangi bir sağlık probleminin bulunmaması istenmektedir.

Kamu haklarından mahrum bırakılmamış olan ve yapılacak olan arşiv ve güvenlik soruşturması kapsamında olumlu sonuçlanan, Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartına sahip olan adaylardan alımı yapılacaktır.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin personel kanunundaki 926. sayılı subay alım için gerekli olan kriterleri taşıyor olmanız gerekmektedir.

Erkek adaylar için yedek subay olma koşullarını taşıyor olmanız yine aranan şartlar arasında verilmiştir.

Kamu Personel Alımı Başvuru Şekli ve Tarihi

Söz konusu kurum tarafından yayımlanmış olan ilana müracaatlar 6 Ekim 2023 tarihinde başlamıştır. Adaylar için başvuru süresi bir ay olarak açıklanmıştır. Buna göre son başvuru tarihi 6 Kasım 2023 olarak belirlenmiştir. Adaylar başvurularını MSB PERTEM ile elektronik olarak gerçekleştirmeleri istenmektedir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.