TSK 2023 Ekim KPSS’siz Subay Alımı Kılavuzu (Dış Kaynaktan)

TSK 2023 Ekim KPSS’siz Subay Alımı Kılavuzu (Dış Kaynaktan)

Türk Silahlı Kuvvetleri kendi resmi internet sitesi üzerinden yayınlamış olduğu ilan kılavuzuna göre 2023 yılı Ekim ayı kapsamında subay alım kılavuzu yayınlandı. KPSS’siz yapılacak olan alımlar için dış kaynaktan farklı alanlarda istihdam sağlanacak...

Subay Alımı İş İlanları

Türk Silahlı Kuvvetler Komutanlığı askeri personel alım ilanını kendi resmi internet sitesi üzerinden yayımladı. Kurum bünyesinde istihdam edilmek üzere dış kaynaktan subay alımı yapılacağı açıklandı. KPSS'siz yapılacak olan alımlar için başvuru yapmak isteyen adayların kurum tarafından kılavuzda belirtilen eğitim şartlarını ve diğer şartları karşılıyor olması gerekmektedir. Kamupersonelialim.com yazar ekibi olarak ilanın gerekli detayları sunuldu.

Kamu Personel Alımı Kriterleri

Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlığına Tabip, Diş Tabibi sınıfı sözleşmeli/muvazzaf subay adayı ve Özel Nitelikli Beden Eğitimi Öğretmeni muvazzaf subay adayı olarak istihdam edilmek üzere alım yapılacaktır. Adayların en az lisans mezunu olması gerekmektedir.

Devlet memuru olmasına engel bir durumu olmayan ve hakkında yedek subay olamaz kararı bulunmayan adaylardan alım gerçekleşecektir.

Askeri Personel Alımı Detayları

101 kişi Tıp Fakültesi,

2 kişi Diş Hekimliği,

32 kişi Spor Bilimleri Teknolojisi Fakültesi,

28 kişi Egzersiz ve Spor Bilimleri Fakültesi,

28 kişi Spor Bilimleri Fakültesi,

28 kişi Beden Eğitim ve Spor Öğretmenliği,

28 kişi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu,

28 kişi Beden Eğitimi Öğretmenliği,

28 kişi Beden Eğitimi,

28 kişi Antrenörlük,

28 kişi Antrenörlük Eğitimi,

28 kişi Spor Yöneticisi,

28 kişi Rekreasyon olmak üzere 13 Fakülte, Yüksekokul ve Bölümlerine alım yapılacaktır.

KPSS Yok

Başvurularda KPSS şartının aranmadığı belirtildi. Kurum tarafından alınacak olan personeller, bakanlık tarafından yazılı sınava göre belirlenecektir. Ön inceleme sonucunda adaylar genel kültür sınavına tabi tutulacaklardır. Bu sınavdan en az 50 ve üzeri puan alan adaylar ise ikinci seçim aşamasına davet edileceklerdir. Adaylar için seçim faaliyetleri Ankara şehrinde gerçekleşecektir.

Devlet Personeli Alımı Başvuru Şekli ve Süreci

Başvurular Millî Savunma Bakanlığı PERTEM sitesi üzerinden elektronik olarak kabul edilecektir. Şartları sağlayan adaylar başvurularını 25 Eylül 2023 ve 8 Ekim 2023 tarihleri arasında yapacaklardır.

Başvuru yapmak için tıklayınız.

Başvuru kılavuzu için tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.