Silahlı Kuvvetler 2021 Yılı Dış Kaynaktan Subay Alımı

Silahlı Kuvvetler 2021 Yılı Dış Kaynaktan Subay Alımı

Silahlı Kuvvetler 2021 yılı dış kaynaktan sözleşmeli özel subay aday adayı başvuruları alınmaya başladı. Milli Savunma Bakanlığı subay alımı için başvuru şartları ile birlikte tüm detayları paylaşıldı.

Milli Savunma Bakanlığı Subay Alımı İlanı

Silahlı kuvvetler 2021 alımları için sağlamanız gereken şartlar aşağıdaki gibidir. Başvuruyu kurumsal site üzerinden gerekli belgelerin gönderimini sağlayarak yapabilirsiniz. Başvuruları 7 Kasım 2021 tarihine kadar devam edecek. Kılavuzu inceleyerek başvuru yapmanız önem arz ediyor.

Başvuru Şartları

Lisans düzeyinde mezunlar için 27 yaşından büyük olmayanlar yaş şartını sağlıyor. Lisansüstü eğitimini tamamlamış olanlar (Tıp Fakültesi mezunları dahil) için 32 yaşından büyük olmayanlar şeklinde ya sınırlaması bulunuyor.

msb-tsk-subay-alimi.jpg

Yurt içinde en az dört yıl ve daha fazla süreli fakülte/yüksekokulların kaynak okul programlarından mezun olanlar eş değer olarak dikkate alınmıyor. Öğrenimlerini yurt dışında tamamlayanlardan, mezun oldukları programın denkliği Yükseköğretim Kurulunca (YÖK) onaylanmış (belge ile) olanlar başvuru yapabilir.

KPSS şartı olmadan;

Tabip Sınıfı Sözleşmeli ve Özel Nitelikli Beden Eğitimi Öğretmeni Sınıfı Muvazzaf Subay aday adaylarından KPSS puanı istenmeyecek şeklinde açıklama yapılmıştır.

KPSS şartı;

En az 50 puan alanlar değerlendirmeye alınacaktır.

Askeri alım özel şartları kapsamında şartları sağlayan kişilerin başvurularını yapması mümkün.

Genel Şartlar

Türk vatandaşı olmak ve hakkında yedek subay olamaz kararı bulunmamak genel şartlar arasındadır. Askeri Okullar ile Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı okullardan herhangi bir sebeple çıkmamış veya çıkarılmamış olması gerekiyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında muvazzaf/sözleşmeli subay veya astsubay, uzman jandarma, uzman erbaş veya bunların adayı olarak daha önce istihdam edilmemiş olmak şartlar arasındadır. Askeri alım şartları sağlanması durumunda online olarak başvurunun gerçekleşmesi söz konusudur. Başvurunun ne zaman açıklanacağı için de gerekli bilgi TSK tarafından resmi internet sitesinde yapılacaktır.

Askeri alımlar için MSB başvuruları Milli Savunma Bakanlığı PERTEM resmi internet sitesi üzerinden alınıyor.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
10 Yorum