Sahil Güvenlik Subay Alımı Meslek Gruplarında Yapıyor

Sahil Güvenlik Subay Alımı Meslek Gruplarında Yapıyor

Sahil Güvenlik Komutanlığı subay alımı farklı meslek gruplarında yapıyor. KPSS’siz ve KPSS 65-70 puanları ile alım gerçekleşecektir. Subay alımına kadın adaylar başvuru yapabilecek. Subay alımı başvuru detayları şöyle verildi.

SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI SUBAY ALIMI İLANI

Sahil Güvenlik Komutanlığı yayınladığı ilan ile farklı branşlarda meslek gruplarından askeri alımlar yapacak. Alımda öne çıkan özellik bazı mesleklerde KPSS’siz ve diğer meslekler KPSS 65-70 puan şartları görünmektedir.

jandarma-sahil-guvenlik.jpg

MESLEK GRUPLARI

Güverte personeli 9 erkek ve 1 kadın alımı için: Deniz Ulaştırma ve İşletme Mühendisliği-Güverte lisans bölümlerinden mezun olmuş veya geçici kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olmak. KPSS şartı bulunmuyor.

Makine personeli 9 erkek ve 1 kadın alımı için: Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği lisans bölümünden mezun olmuş veya geçici kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olmak. KPSS’siz başvuru yapılacak.

İkmal personeli kadın ve erkek 10 kişi için: Fakültelerin Lojistik, Lojistik Yönetimi, Maliye, İktisat, Uluslararası İlişkiler, Mütercim-Tercümanlık (İngilizce) ve Çeviribilim (İngilizce) lisans bölümlerinden mezun olmuş veya geçici kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olmak. KPSS 65 ile 85 puanı bulunan adayların başvurusu kabul edilecek.

Bilgisayar mühendisi alımı erkek ve kadın 3 kişi için; Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği ve Yazılım Mühendisliği bölümü mezun ve mezun olabilecekler başvuru KPSS 60 puan ile yapılacak.

Gemi inşaat mühendisi alımı bay ve bayan 1 kişi alımı için; Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği lisans bölümünden mezun olmuş veya geçici kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olmak. KPSS 65 puan şartı bulunuyor.

Makine mühendisi alımı erkek ve kadın 3 kişi ve İnşaat mühendisi alımı 1 kişi için; Makine mühendisliği ve İnşaat Mühendisliği lisans bölüm mezunu olması, KPSS 65 puan ve ALES 65 puan ile başvuru yapılacak.

Hukuk personeli alımı bayan ve bay alımı 2 kişi için; Hukuk fakültesi mezunu, KPSS 70 puan ve ALES 70 puanı bulunan adayların başvurusu alınacak.

YAŞ ŞARTI DETAYLARI

Başvuru yapacaklar 1 Ocak 2021 tarihi itibarıyla düzeltilmemiş nüfus kaydına göre; 27 yaşını bitirmemiş olmak (1 Ocak 1994 ve sonra doğanlar başvurabileceklerdir.), Lisansüstü öğrenimini tamamlamış olanlar için 32 yaşını bitirmemiş olmak (1 Ocak 1989 ve sonra doğanlar başvurabileceklerdir. Lisansüstü öğrenimine devam eden adaylardan 27 yaşından büyük olanların başvuruları kabul edilmeyecektir.)

BAŞVURU TARİHİ VE ŞEKLİ

Ön başvurular; 17 Şubat 2021 günü başlayıp, 28 Şubat 2021 günü saat 23:59’da sona erecektir. Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi’ne e-Devlet kapısı üzerinden e-devlet şifresi, mobil imza, e-imza, T.C. kimlik kartı veya internet bankacılığı seçeneklerinden birisi ile giriş yapılacaktır.

Kaynak:http://www.kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.