Sahil Güvenlik Komutanlığı sivil memur olma şekilleri neler

Sahil Güvenlik Komutanlığı sivil memur olma şekilleri neler

Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesinde hangi unvanlarda alımlar yapılır? Sahil Güvenlik Komutanlığında sivil memur olma şekilleri neler. Adaylarda hangi şartlar aranır ve başvuru süreci ile işe başlama süreçleri nasıl olacak.

İçişleri Bakanlığına bağlı şekilde faaliyet gösteren Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından muvazzaf subay, muvazzaf astsubay, sivil memur, sözleşmeli personel, işçi, uzman erbaş ve sözleşmeli er unvanlarında personel alımları yapılmaktadır. Peki hangi şartları taşıyan adaylar başvuruda bulunabilir? Sahil Güvenlik Komutanlığında memur olma yöntemleri ve şartları neler.

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından muvazzaf subay alımlarında adaylardan 27 yaşını doldurmamış olması, doktora yapanlarda 32 yaşını doldurmamış olması, en az lisans mezunu olması, subay olur sağlık kurulu raporunun olması, erkek adayların en az 1,67 kadın adayların en az 1,62 cmden kısa olmaması gibi genel ve özel şartlar aranmaktadır. Adaylar başvurularını kurumun internet sitesi üzerinden yapmaktadır. Daha sonra adaylara kurum tarafından ön sağlık kontrolü, fiziki yeterlilik sınavı ve sözlü sınav uygulanmaktadır.

Muvazzaf astsubay için adaylardan 27 yaşını doldurmamış olması, doktora yapanlarda 32 yaşını doldurmamış olması, herhangi bir önlisans bölümü mezunu olması, subay olur sağlık kurulu raporunun olması, erkek adayların en az 1,67 kadın adayların en az 1,62 metreden kısa olmaması gibi genel ve özel şartlar aranmaktadır. Adaylar başvurularını kurumun internet sitesi üzerinden yapmaktadır. Daha sonra adaylara ön sağlık kontrolü, fiziki yeterlilik sınavı ve sözlü sınav yapılmaktadır.

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından memur veya sözleşmeli personel teminlerinde adaylardan T.C. vatandaşı olması, 35 yaşını doldurmamış olması, ihtiyaca göre lise, önlisans veya lisans mezunu olması, kamudan mahrumiyeti bulunmaması, kesinleşmiş hapis cezasının bulunmaması gibi özel ve genel şartlar istenmektedir. Bu tür alımlar genel olarak sözlü sınav sonucu seçilmektedir.

Kurum tarafından uzman erbaş alımlarında adaylardan 27 yaşını bitirmemiş olması, en az lise mezunu olması, askerlik görevini yapmış veya yapıyor olması (terhis tarihinin üzerinden 5 yıl geçmemiş olması), en az 1,64 cm boyunda olması gibi şartlar aranmaktadır. Kurumun internet sitesi üzerinden başvurusunu tamamlayan adaylara yazılı sınav, ön sağlık muayenesi, fiziki yeterlilik sınavı, uygulamalı sınav ve sözlü sınav yapılarak alımları tamamlanmaktadır.

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından sözleşmeli er teminlerinde ise adaylardan 20 - 25 yaş aralığında olması, en az ortaokul mezunu olması gibi genel ve özel şartlar aranmaktadır. Başvurusunu kurumun internet sitesi üzerinden tamamlayan adaylara sırasıyla ön sağlık muayenesi, fiziki yeterlilik sınavı ve sözlü sınav uygulanarak personel teminleri tamamlanır.

Anlık ilanlar ücretsiz cebine gelmesi için aşağıdaki uygulamayı indirin.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.