Sahil Güvenlik Komutanlığı KPSS 60 Puanla Sivil Memur Alacak

Sahil Güvenlik Komutanlığı KPSS 60 Puanla Sivil Memur Alacak

Sahil Güvenlik Komutanlığı, 2 Kasım 2023 tarihinde güncel olarak yayımlamış olduğu ilana göre sivil memur alımı yapacağını açıkladı. Farklı kadro ve pozisyonlarda yapılacak olan alım ilanı için en az lise mezunlarından başvuru alınacaktır.

Askeri Alımlar

Sahil Güvenlik Komutanlığı kendi bünyesinde istihdam etmek üzere 6 farklı alanda 13 devlet memuru alımı yapacağını açıkladı. Lise ve lisans mezunlarından yapılacak olan alım ilanına göre 3 bahçıvan, 4 boyacı, 3 garson, 1 hesap sorumlusu,1 bilgisayar mühendisi ve 1 insan ticari ve mücadele uzmanı alımı yapacağını açıkladı.

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında yapılacak olan alım ilanı için ikamet şartının aranmadığı kurum tarafından açıklandı. Kamupersonelialim.com yazar ekibi olarak ilanın genel detayları haberimizde verilmiştir.

Sivil Memur Alımı Başvuru Koşulları

3 bahçıvan alımı: Meslek liselerinde okutulan bağcılık, bahçe bitkileri, bahçıvanlık, peyzaj, süs bitkileri, çiçekçilik ve süs bitkileri veya bahçecilik çiçek düzenlemeci alanlarından birinden mezun olmuş olmanız gerekmektedir.

4 boyacı alımı: İnşaat teknolojisi, yapı duvar sıva sistemleri, yapı dekorasyonu, yapı yalıtımı veya yapı yüzey kaplama bölümü mezunu olmanız gerekmektedir.

3 garson alımı: Yiyecek içecek hizmetleri alanında servis ve garson bölüm mezunlarından alım yapılacaktır.

1 hesap sorumlusu alımı: Lisans düzeyinde uluslararası ilişkiler veya kamu yönetimi bölümü mezunlarından alım yapılacağı açıklanmıştır. En az B seviyesinde İngilizce dil bilgisine sahip olmanız istenmektedir.

1 bilgisayar mühendisi alımı: Bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği veya bilgisayar ve yazılım Mühendisliği Bölümü mezunlarından alım yapılacaktır.

Alım Yapılacak Şehir Listesi

Ankara, Muğla, Samsun, Balıkesir, Antalya ve Çanakkale illerini alım yapılacaktır.

Memur Alımı Başvuru Şekli ve Tarihi

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından güncel olarak yayımlanmış olan ilana müracaatlar, 1 Kasım 2023 tarihi itibari ile kabul edilmeye başlanmıştır. Son başvuru tarihi ise avukatın 2023 olarak açıklanmıştır. Adaylar başvurularını https://www.turkiye.gov.tr/sahil-guvenlik-komutanligi-is-basvurusu adresi üzerinden online olarak yapacaklardır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.