Sahil Güvenlik Komutanlığı 300 Uzman Erbaş Alımı Resmî Gazete İlanı

Sahil Güvenlik Komutanlığı 300 Uzman Erbaş Alımı Resmî Gazete İlanı

Sahil Güvenlik Komutanlığı, 29 Eylül 2023 tarihli Resmî Gazete üzerinden yayımlamış olduğu ilana göre 300 uzman erbaş alımı yapacağını açıkladı. Alımlar 2023 / 2 ile en az lise mezunlarından yapılacaktır. Kılavuz ve detaylarını haberimizde verdik.

Askeri Personel Alımı İş İlanları

Sahil Güvenlik Komutanlığı kendi bünyesinde istihdam etmek üzere lise, önlisans ve lisans mezunlarından müracaatları kabul etmek kaydı ile 300 uzman erbaş alımı yapacağını açıkladı. Alımlar, kurumun Yüzer ve Kara birliklerinde görevlendirilmek üzere gerçekleşecektir.

Söz konusu kamu kurumu tarafından yapılan açıklamaya göre, alımlar, telsizci motorcu Muhafız topçu, şoför, elektrikçi ve kurbağa adam kadrolarında gerçekleşecektir.

2023 Uzman Erbaş Alımı Müracaat Kriterleri

Kurum tarafından Resmî Gazete üzerinden yayımlanmış olan ilan kılavuzuna göre, 2022 yılının ocak ayının ilk gün itibari ile 27 yaşını bitirmemiş olmanız gerekmektedir.

En az lise veya dengi okul mezunlarından alım yapılacaktır.

Minimum 165 cm boyunda olmanız gerekmektedir.

Adayların askerlik görevlerini yerine getirmiş olması ve terhis tarihlerinin üzerinden en az 5 yıl geçmemiş olması gerekmektedir.

Kamu kurumu tarafından yapılacak olan güvenlik soruşturması kapsamında olumlu sonuçlanmaz istenmektedir.

Kişilerin askeri öğrencilik ile ilişkisinin kesilmemiş olması ve astsubay, uzman, jandarma, ve uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmaları gerekmektedir.

Personel Alımı Sınav Şartı

Kurum tarafından yapılacak olan yazılı sınav, ön sağlık muayenesi, fiziki yeterlilik ve değerlendirme testleri, uygulamalı sınavlar ve mülakat sınavlarında başarılı olan adaylar kontenjana girmeye hak kazanacaklardır. Adaylar yine kurum tarafından sevk edilecek hastanelerden uzman erbaş olur kararlı sağlık raporunu almaları gerekmektedir

Kamu Personel Alımı Başvuru Süreci

İlana başvurular 2 Ekim 2023 tarih itibariyle başlayacak olup, 12 Ekim 2023 tarihi itibariyle sona erecektir. Adaylar başvurularını e - devlet sistemi aracılığı ile online olarak gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Şahsen veya posta yolu ile yapılacak olan başvurularda değerlendirilme aşamasına alınmayacaktır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.