Sahil Güvenlik Komutanlığı 300 Uzman Erbaş Alımı (Askeri Alımlar)

Sahil Güvenlik Komutanlığı 300 Uzman Erbaş Alımı (Askeri Alımlar)

Sahil Güvenlik Komutanlığı 300 uzman erbaş alımı askeri personel alımı ilanı yayınladı. En az lise mezunu adaylar KPSS şartsız olarak alıma başvuru yapabilecek. Başvuruları 21-30 Eylül 2021 tarihleri arasında yapılacak.

Sahil Güvenlik Komutanlığı 300 Uzman Erbaş Alımı Duyurusu

En az lise mezunu adaylar arasından askeri personel alımı yapılacak. 21-30 Eylül 2021 tarihleri arasında başvuruları alınacak ilanda başvuru genel şartları kılavuz şeklinde sunuldu. Kimler askeri alımlar ilanına başvuru yapabileceği detayları şöyle sunuldu.

Alımlar motorcu, muhafız, topçu, serdümen, ikmal (aşçı) ve kurbağa adam unvanlarında yapılacak.

Uzman Erbaş Olma Başvuru Şartları

a. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak.

b. En az lise mezunu olmak.

c. 2021 yılının Ocak ayının ilk günü itibariyle 27 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1994 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir).

ç. Askerlik görevini yükümlü erbaş/er veya sözleşmeli erbaş/er olarak yapmış veya yapıyor olmak.

d. Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için, başvuru tarihinin ilk günü itibariyle terhisi üzerinden 5 (beş) yıldan fazla süre geçmemiş olmak (21 Eylül 2016 tarihi ve sonrasında terhis olanlar).

e. Askerlik hizmetini yapmakta iken başvuranlar için, askerlik hizmetini yaptığı birlik tarafından Uzman Erbaş Yönetmeliğine istinaden hazırlanan ve örneği sayfa-15’te yer alan “UZMAN ERBAŞ OLACAKLAR İÇİN NİTELİK BELGESİ”ni olumlu olarak almak (Bu belgenin “Uzman Erbaş Olur” kanaatli olması gereklidir).

Başvuruları Nasıl Yapılacak?

Başvurular 21-30 Eylül 2021 tarihleri arasında sadece https://www.turkiye.gov.tr/sahil-guvenlik-komutanligi-is-basvurusu internet adresi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacaktır. İnternet ortamı dışında posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
16 Yorum