Sahil Güvenlik Komutanlığı 300 Erbaş Alımı Başvuru Süreci

Sahil Güvenlik Komutanlığı 300 Erbaş Alımı Başvuru Süreci

Sahil Güvenlik Komutanlığı, Resmî Gazete aracılığıyla yayımlamış olduğu ilana göre 300 erbaş alımı yapacaktır. En az lise mezunu adaylardan yapılacak olan alım için önlisans ve lisans mezunlarına da uygun kadrolara yer verilmiştir. İlana ilişkin detaylar.

Uzman Erbaş Alımı İş İlanları

Sahil Güvenlik Komutanlığı kendi bünyesinde istihdam etmek üzere en az lise mezunu adaylardan 300 uzman erbaş alımı yapacağını açıkladı. Alımlar, kara ve yüzer birliklerinde görevlendirilmek üzere yapılacağı belirtildi. Telsizci, motorcu muhafız topçu, şoför, elektrikçi ve kurbağa adam kadrolarında yapılacak olan alım ilanı için gerekli olan şartları kamupersonelialim.com yazar ekibi olarak ilanın detaylarından verdik.

Uzman Erbaş Alımı Başvuru Koşulları

En az lise veya dengi okullardan mezun olmuş olan adaylarla yapılacak olan alımlar için yine en az 160 cm boyunda olmanız gerekmektedir.

Adayların askerlik görevini yerine getirmiş olması veya askerlik görevini yerine getirmiş olmasının üzerinden en az 5 yıl geçmemiş olması gerekmektedir.

Kurum tarafından yapılacak olan güvenlik soruşturması ve arşiv soruşturması kapsamında olumlu sonuçlanmanız istenmektedir.

Sabıka kaydı bulunmayan ve yapılacak olan arşiv ve güvenlik soruşturması kapsamında olumlu sonuçlanan adaylardan yapılacak olan alım için 2022 yılının Ocak ayı itibariyle 26 yaşını tamamlamamış olmanız gerekmektedir.

Erbaş Alımı Başvuru Tarihi ve Süreci

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yayımlanmış olan ilana müracaatlar 2 Ekim 2023 tarihi itibariyle başlamıştır. Kurum tarafından güncel olarak yayınlanmış olan müracaat kılavuzuna göre başvurular 12 Ekim 2023 tarihine kadar tamamlamış olmanız gerekmektedir. Adaylar başvurularını e-devlet sistemi aracılığı ile elektronik olarak yapmaları gerekmektedir. Posta veya şahsen yapılacak olan başvurular değerlendirme aşamasına alınmayacaktır.

Personel Alımı Nasıl Yapılacak?

İşe alınacak olan personeller Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yapılacak olan ön sağlık muayenesi, fiziki yeterlilik ve değerlendirme testi, uygulama sınavı, yazılı sınav ve mülakat sınavlarında başarılı olan adaylardan gerçekleşecektir. İlgili testlerde başarılı olan adaylar için erbaş olur kararlı sağlık raporu belgesini almaları da istenmektedir.

Başvuru kılavuzu için tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.