Sahil Güvenlik Komutanlığı 30 Düz Memur Alımı 20-31 Aralık

Sahil Güvenlik Komutanlığı 30 Düz Memur Alımı 20-31 Aralık

Sahil Güvenlik Komutanlığı 30 düz memur alımı için ilana çıktı. Komutanlık başvuruları 20 Aralık 2021 ile 31 Aralık 2021 tarikleri arasında alacak. Sahil güvenlik personeli olma şartları arasında neler yer alıyor?

Sahil Güvenlik Komutanlığı 30 Düz Memur Alımı Duyurusu

Komutanlık kadın erkek olarak memur alımları için kılavuz yayınladı. İlana göre başvuru yapacaklar en az lise mezunu olabilecek. Türkiye genelinden başvuruları kabul edilecek.

Alımı Yapacak Şehir Listesi

Ankara, İstanbul, Samsun, Muğla, Mersin, Hatay, İzmir, Trabzon, Aydın ve Antalya olarak açıklandı.

Başvuru Alınma Şekli

Başvurular; 20 Aralık 2021 Pazartesi günü saat 14:00’te başlayıp, 31 Aralık 2021 Cuma günü saat 11:00’de sona erecektir. Başvurular sadece https://www.turkiye.gov.tr/sahil-guvenlik-komutanligi-is-basvurusu internet adresi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacaktır.

Başvuru Ortak Şartları

Lisans mezunları için 2020 yılı KPSS sınavına ait KPSSP03,

Önlisans mezunları için 2020 yılı KPSS sınavına ait KPSSP93,

Ortaöğretim (Lise) mezunları için 2020 yılı KPSS sınavına ait KPSSP94, puan türü kullanılacaktır. (Alım yapılacak tüm unvanlar B Grubu kadro statüsünde olduğundan yukarıda belirtilen puan türleri kullanılmaktadır).

Başvuru bitiş tarihi itibarıyla düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 18 yaşını tamamlamış (31 Aralık 2003 ve daha önce doğanlar başvurabilir.) 01 Ocak 2021 tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak (01 Ocak 1986 ve daha sonra doğanlar başvurabilir).

Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi görevlerde çalışmamış olmak ve sözleşmeli subay, sözleşmeli astsubay, uzman erbaş veya sözleşmeli er olarak sözleşmesi feshedilmiş veya halen çalışıyor olmamak.

Askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

İlan edilen kadro unvanının hizasında belirtilen niteliklere sahip olmak.

Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliği’ne göre “Sahil Güvenlik Komutanlığında Devlet Memuru Olur.” kararlı sağlık raporu almak.

Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması olumlu olmak. Kamu personel alımı olarak ilan edilmiştir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.