Sahil Güvenlik 84 sözleşmeli personel alımı başvuruları 22-29 Mayıs

Sahil Güvenlik 84 sözleşmeli personel alımı başvuruları 22-29 Mayıs

Sahil Güvenlik Komutanlığı, personel alımı için harekete geçiyor. Farklı alanlarda 16 farklı şehirde toplamda 84 sözleşmeli personel alımı başvuruları başlayacak. Peki, hangi belgeler isteniyor? Başvuru adresi nedir? Kadrolar şöyle verildi.

Sahil Güvenlik Komutanlığı Personel Alımı İlanları

Sahil Güvenlik Komutanlığı, 2023 yılında gerçekleştirilecek olan personel alımı için ilan yayımladı. Bu alım, Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesindeki kadro eksikliğini gidermek amacıyla gerçekleştirilecek ve toplamda 84 kişilik boş pozisyon için sözleşmeli personel alımı yapılacak. İlan, başvuruların haftanın başında başlayacağını belirtiliyor. Başvuru yapacak adaylar için bilinmesi gereken detayları, siz değerli okurlarımızla paylaşacağız.

Personel Alımı Başvuruları Başlıyor!

Sahil Güvenlik Komutanlığı, yayımladığı ilanla toplamda 84 sözleşmeli personel alımı yapacak. Personel alımı duyurusu 12 Mayıs 2023 tarihinde yayımlandı ve adaylar ile paylaşıldı. Başvurular, 22 Mayıs 2023 tarihinde başlayacak ve son başvuru tarihi 29 Mayıs 2023 olacak. Başvuruda bulunmak isteyen adaylar belirli niteliklere sahip olmaları gerektiği gibi başvuruları sadece Sahil Güvenlik Komutanlığı resmi internet sitesi üzerinden online olarak yapabilecekler.

Başvuru Adresi: www.sg.gov.tr

16 Şehirde Kontenjan Dağılımı Nasıl Olacak?

Sahil Güvenlik Komutanlığı personel alımı başvuruları, 16 farklı şehirde bulunan birimlere yapılacak. Alımların gerçekleşeceği şehirler şunlardır: Antalya, İzmir, Samsun, İstanbul, Ankara, Muğla, Mersin, Bartın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Van, Hatay, Aydın, Samsun ve Trabzon.

Alımlar ise aşağıdaki şekildedir:

51 Hizmetli,

• 12 Garson,

• 15 Berber,

• 1 Büro Personeli Alımı (Hesap Sorumlusu),

• 1 Büro Personeli (Mal Sorumlusu),

• 1 Motor Teknisyeni,

• 1 Elektronik Teknisyeni,

• 1 İnşaat Teknikeri.

Kimler Başvurabilir?

Söz konusu Komutanlık, sözleşmeli personel alımı başvuruları için genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesinde belirtilen şartları arayacak. Ayrıca, aşağıdaki özel şartlar da aranacaktır:

2022 KPSS'sinden lise için P94, ön lisans için P93 ve lisans için P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak,

18 – 38 yaş aralığında olmak,

TSK bünyesinde ki tüm kurumlardan diğer kamu kurum ve kuruluşlarından emekli, istifa etmiş veya sağlık nedenleri dışında herhangi bir sebep ile çıkarılmamış olmak,

Erkek adaylar için askerlik durumunun, askerlikle ilgisi bulunmaması, askerlik çağına gelmemiş olması, askerlik çağına gelmişse muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olması veya muaf tutulmuş olması gerekmektedir.

Mülakat Yapılacak!

Mülakat sınavının tarihleri, yeri ve zamanı ile sınav sonuçları, adaylara www.sg.gov.tr internet adresinden ilan edilecek ve tebliğ niteliğinde olacaktır. Adaylara posta, telefon veya diğer araçlarla tebligat yapılmayacaktır. Bu konudaki sorumluluk tamamen adaylara aittir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.